Hlavní navigace

Názor k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od Jarmila - Oni ani dřívější mladí nestáli o to, aby...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 2. 2019 17:47

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Oni ani dřívější mladí nestáli o to, aby žili s rodiči a prarodiči v jednom bytě. Akorát jim nic jiného nezbývalo, než si podat přihlášku do pořadníku a čekat. To přece můžou dneska taky, ne? Na obecní malometrážní byty - pokud už se teda nějaký uvolní, se třeba u nás hlásí taky stovka zájemců. Prostě bydlení je drahá legrace. Když dřív nechtěli lidi čekat 20 let na byt, tak sháněli stavební parcely a poté stavěli svépomocí. Bez hypoték, nejddřív vydělali na stavební materiál, pak ho koupili a teprve potom mohli stavět. Na to mi řeknete, že to dnešní mladí taky dělat nebudou, páč se jim nechce. Zato pomoc od rodičů by brali? A pokud jim pomůžou rodiče našetřit základ na byt, našetří oni zase na oplátku svým dětem? Víte, ony ty předchozí generace taky neměly nic zadarmo a věděly, že na bydlení se musí dost dlouho makat a občas si nějaké věci dokonce i odříct. Některé odříkání šlo docela snadno: nebyly počítače, nebyly ajfouny, ob dva roky nová televize přes celou stěnu. Kdyby si ty současné mladé generace občas něco odřekly a místo čumění do fejsbúku hejbly zadkem, tak by nemusely brečet, jak je to bydlení děěsně drahé.
    PS: doporučuju exkurzi do některého ze skanzenů. Tam uvidíte, jak se bydlelo před 100 roky. Když si třeba ve skanzenu Vysočina prohlédnete domek, který měl JEDNU světnici s jednou postelí, na které spali rodiče s nejmladším dítětem, ostatní na podlaze na slámě nebo na půdě (v tom domku bydlela rodina s 10 dětmi), tak si budete vážit i dnešního paneláku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).