Hlavní navigace

Japonské akciové indexy v noci spadly o více než 2 %

2. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
V nočním obchodování na asijských trzích opět zaznamenaly největší pohyb japonské burzy, které spadly o více než 2 %. K tomu přispělo posílení jenu i firemní zprávy, když nečekaně slabé prodeje vozů srazily akcie automobilek Honda Motor nebo Toyota Motor.

Hlavní události

Akcie Moneta Money Bank budou od 20. června součástí indexu PX.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít v blízkosti včerejšího závěru.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zajímavý například ADP report z amerického trhu práce, oficiální statistika pak bude zveřejněna zítra.

Pozornost investorů dnes bude upřena zejména na zasedání ECB, od kterého nečekáme změnu v nastavení měnové politiky.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy zahájily červnové obchodování zhruba půlprocentním poklesem. Prostor pro ztráty v USA určitě existuje, protože index S&P 500 poslední tři měsíce rostl a dostal se tak do těsné blízkosti svého historického maxima. Odpoledne však potěšil vyšší než očekávanou hodnotou průmyslový index ISM za květen a hlavní indexy tak nakonec zavřely v nepatrných ziscích.

V nočním obchodování na asijských trzích opět zaznamenaly největší pohyb japonské burzy, které spadly o více než 2 %. K tomu přispělo posílení jenu i firemní zprávy, když nečekaně slabé prodeje vozů srazily akcie automobilek Honda Motor nebo Toyota Motor. Investory navíc zklamal fakt, že premiér Abe nijak nespecifikoval, jaká opatření na podporu tamní ekonomiky hodlá spustit letos na podzim. Změny další asijských indexů se dnes většinou vešly do půl procenta.

skoleni_29_6

Moneta Money Bank

Pražská burza zveřejnila nové složení indexu PX, které bude účinné od 20. června. Součástí indexu budou nově akcie Moneta Money Bank, vypadává naopak bankrotující těžební společnost NWR.

Váha akcií Moneta Money Bank by měla být přibližně 10 %, což je v souladu s naším očekáváním. Dál se tak zvýší již vysoká váha finančních titulů, které by nyní měly představovat skoro 60 % pražského indexu. Zpráva není nijak překvapivá, a proto by se na ceně akcií Moneta Money Bank nemusela projevit.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).