Hlavní navigace

Názory k článku Podílové fondy svým podílníkům nadělily zvýšenou teplotu, kdo riskl, vydělal

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2013 4:14

  Bedja (neregistrovaný) ---.dynamic.mnet-online.de

  Inteligentní investor, těch je v Čechách jen asi pět, měl během roku 2012 akcie z Německa a z USA. Méně inteligentní investor mohl vydělat 25% s certifikátem na DAX. Hloupý poradce s pojištěním a těch je v Čechách a na Moravě celkem 140.000, ten by radil svým odvážným obětím podvodu fond na akcie Číny, Ruska, Turecka nebo Brazílie. Ten vůbec netuší, že je nutno dát přednost akciím Německa, protože během týdenního kurzu pro prodavače pojištění se to neučili. Lidé z JZD strachující se o peníze vydělali 1% se spořitelní knížkou. Ale největší hlupáci s babičkou v Telavivu, ti ztratili během roku -19% s hedgefondem hlupáka a podvodníka Johna Paulsona, který podvedl pojišťovnu AIG a přivedl ji k bankrotu. Který nemumí s hedgefondem vydělat nic bez podvodu. Ale nezletilé hloupé blondýnky z novin ho nazývají star maneger, když udělal 2012 ztrátu -19%, zatimco certifkát na Dow Jones vynesl +5% a DAX +25%.

 • 11. 1. 2013 6:39

  bez přezdívky

  Dobrý den, prosím, poučte mne, proč je "potřeba" kupovat německé akcie? Mohl byste prosím vyjmenovat těch pět chytrých investorů (jen jestli mezi nimi třeba náhodou nejsem :-) )? Díky moc PR

 • 11. 1. 2013 7:05

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Můj článek:

  Kdo si v léte vsadil ve fortuně že na začátku ledna bude 8st nad nulou risknul a vydělal. Konec článku.

  V čem se ten můj liší od toho tady? Mohl bych taky vysypat tunu grafů a tabulek na čem se minulý rok ve Fortuně vydělalo a na čem prodělalo. A co z toho? Jaké poučení? Žádné! Kdy sakra všichni pochopí že celé tohle je jen HRA a ne způsob jak si vydělávat? Zní to komunisticky, ale vydělávat se má poctivou prací! Všechny tyhle šmejdy překupnický bych nahnal do mišelinky skládat pneumatiky. :-)

 • 11. 1. 2013 7:24

  bez přezdívky

  Dobrý den, Bobe,

  díky za názor. Jak to myslíte s tím poučením?
  S tou Fortunou, můj učitel angličtiny na střední škole byl 4. nejlepším tipařem v republice. Vsázel třeba na 3 remízy v 2. italské lize (fotbal) a vyšlo mu to.. Vydělával si tím zajímavé peníze.. Takže, i vsázení na sportovní výsledky je cesta :-)

  Co se týče Vašeho názoru na to, že je investování jen hra, mohl byste to prosím rozvést, docela by mě to zajímalo?

  Díky

  PR

 • 11. 1. 2013 14:59

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Je to jednoduchý. "Investování" není cesta ke zbohatnutí. Je to jen hra kde 95% hráčů prodělá a 5% vydělá. Z toho měly 4% kliku a 1% jsou velcí hráči co sami dokážou trhem pohnout (různé ty ratingové agentury apod). Všude čteme furt dokola jen dva typy článků:
  A) rekapitulace minulosti jako ten dnešní - k ničemu
  B) výhled do budoucnosti, který zjednodušeně řekne - větší zisk = větší riziko

  Rozvedu především B. Všude se píše že kdo dá důchod do konzervativního fondu vydělá 1% a kdo do dynamického vydělá 8%. Ale že první třeba 10% prodělá a druhý prodělá klidně 90% to už se jaksi napsat zapomíná. A i kdyby investice 30 let rostla, 31. rok se může propadnout o 50% a vzpamatovávat se z toho bude klidně dalších 10 let nebo nikdy.

  Jak říkám furt dokola - investice do akcií, fondů to jsou jen numera, numera v počítači která ze dne na den můžou ztratit hodnotu. Je to jen hra, kde všichni doufají že vyhrají stejně jako ve sportce a ve výsledku vyhraje pár šťastlivců, prohraje zbývající většina a určitě vydělá jen provozovatel hry. U akcií to samé - vydělá určitě vždy pouze překupník co si nakrada dost za poplatky.

 • 11. 1. 2013 15:22

  bez přezdívky

  Díky za reakci.

  Jaký je v tomto směru rozdíl mezi investicemi do akcií a "obyčejnými" penězi? I čísla na Vašem bankovním účtu nemusí zítra znamenat nic (nebo je můžete měnit 1:50).

  Ano, s investicemi všeobecně jsou spojena rizika. Čím vyšší výnosy, tím vyšší riziko. Jenže jaký je v tomto směru rozdíl mezi investováním do akcií a vlastním podnikáním? I mé podnikání mi může 30 let nést slušné peníze, ale v 31. roce můžu zkrachovat.

  U investování do akcií (BTW. článek byl o podílových fondech, které představují diverzifikovanou investici) máte navíc tu výhodu, že akcie můžete takřka z vteřiny na vteřinu zpeněžit. Podnik jako takový (bud-li podnikatelem) se prodává hůře.

  Pak to máme otázku, jestli vlastně vůbec podnikat (když už investování přirovnávám k podnikání)? Oba asi známe odpověď, protože jsme zřejmě oba četli Bohatého a chudého tátu..

 • 11. 1. 2013 7:27

  bez přezdívky

  BTW. Rád bych ještě upozornil čtenáře tohoto článku, že u něj redakce Měšce změnila nadpis. Investice do Turecka zase tak velkým rizikem nebyla, Turecko bylo již na začátku loňského roku označováno za černého koně, stejně jako třeba korportání dluhopisy. Oběma investicím se pak dařilo nadmíru dobře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).