Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jaké diety dostanete v roce 2018 za zahraniční pracovní výjezd? od Jirik - Dobry den, mam dva dotazy ohledne kraceni diet, budu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 7. 2018 22:14

  Jirik (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Dobry den,
  mam dva dotazy ohledne kraceni diet, budu rad za kazdou dobrou radu s predem za ne dekuji.

  1) Sluzebni cesta do Nemecka. Cena na hotelu za snidani cini 5€, nicmene zamestnavatel krati 25%, cili 11,5€. Je toto v poradku? Jak to lze resit, prosim?

  2) Dostavame na cestu do SRN 45€ na den, nicmene pokud je sluzebni cesta 5 a vice dni, diety se krati na 35€/den. Prijde mi to nefer jednani.

  Dekuji za reakce a postrehy.

  Jiri

 • 19. 11. 2018 14:16

  Sitius (neregistrovaný) ---.rferl.net

  Můj názor co jsem si přečetl o služebních cestách a krácení je:
  1) I kdyby měl zaměstanvatel v hotelu stravu zdarma pro tebe domluvenou v rámci pokoje, tak ti to pokrátit může dle zákonu poskytl ti jídlo.
  2) Sjedná-li zaměstnavatel nebo určí před vysláním zaměstnance na zahraniční pracovní cestu základní sazbu zahraničního stravného, musí tato základní sazba činit v celých měnových jednotkách, s přihlédnutím k podmínkám zahraniční pracovní cesty a způsobu stravování, nejméně 75 % (u členů posádek plavidel vnitrozemské plavby nejméně 50 %) základní sazby zahraničního stravného stanovené pro příslušný stát. Nestanoví-li zaměstnavatel výši procenta stravného, určí zaměstnanci zahraniční stravné z výše základní sazby zahraničního stravného
  Podle výpočtu ti dává lehce nad 75% tudíž v rámci zákona.

  Snad jsem ti pomohl :D
  S.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).