Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak vyplnit přiznání k dani z nemovitých věcí? (NÁVOD) od Jarmila - Nechápu, proč ta dáma podává daňové přiznání. To...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 1. 2016 8:35

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Nechápu, proč ta dáma podává daňové přiznání. To má podat ten, kdo nemovitost NABYL (koupil, dostal ji darem), nikoli ten, kdo ji POZBYL. Pokud nemovitost koupím, uvedu od koho i s jeho rodným číslem, aby bylo možno na FÚ data spárovat a původní vlastník nedostal složenku. Aspoň takto jsem to doposud dělala, ale asi žiju v jiném státě než autorka článku.

 • 20. 1. 2016 10:02

  gabinak

  Možná v jiném státě, možná na jiné planetě :)....To, že nechápete proč dáma podává daňové přiznání je mě líto, můžete se na to doptat přímo na FÚ, pokud nevěříte mému článku. Bylo by možná vhodnější nejdříve se důkladně informovat, než začnete člověka napadat :) V článku jasně píšu: že podává daňové přiznání proto, že pozbyla jednu z nemovitostí, ale v rámci působnosti téhož finančního úřadu má ještě další. Pak musí podat daňové přiznání buď dílčí jen s prodanou nemovitostí nebo řádné s těmi, které jí zůstaly.

  Je to novinka od roku 2013, která souvisí se změnami co popisuji v článku zde: http://www.mesec.cz/clanky/dan-z-nemovitosti-a-zmeny-v-roce-2013/

  Upozorňuji na ní například v článku http://www.mesec.cz/clanky/jak-na-dan-z-nemovitych-veci-v-roce-2016/

  ¨Obecně daňové přiznání k dani z nemovitých věcí podávají poplatníci, kteří loni nabyli (koupí či darem) do vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Povinnost podat daňové přiznání vznikne i v případě, že jste v minulém roce provedli nástavbu či přístavbu nebo jste třeba nemovitost částečně zlikvidovali. Povinnost se přiznat vzniká také v případě, že jste demolovali, darovali nebo prodali nemovitost na území působnosti finančního úřadu, kde máte ještě nějakou jinou. Pokud na tomto území už žádnou jinou nemovitost nemáte, měli byste o změně finanční úřad do konce ledna informovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).