Hlavní navigace

Názor k článku Jak vypadá schůzka s finančním poradcem od Milan - docela vás lituji, že nekvalitní maso zpracujete, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2008 14:43

    Milan (neregistrovaný)
    docela vás lituji, že nekvalitní maso zpracujete, že ho nevrátíte či raději rovnou nenakoupíte. Když já potřebuji strouhanku, tak si ji koupím. Určitě si nekoupím rohlíky, abych je následně přeměnil na strouhanku. Stejné je to i s "výhodným" produktem, jak popisujete. Pokud máte pochybnosti, tak ho nekupujte, pak nemusíte 20 let trnout, zda je to opravdu tak špatný jak jste se obávala. To co jste popsala, je krásný pohled do zrcadla českého člověka. Co kdyby jste začala u sebe a přijala za své rozhodnutí svoji zodpovědnost? Vždyť je to váš život.

    Máte pravdu v tom, že spousta institucí si "vychovává" své prodejce na přepážkách, které označí vizitkou poradce. Bohužel. Co vám takový poradce poradí? Nic. Jen vás směřuje na to, aby jste se nechali přesvědčit, že právě ten či onen produkt je pro vás úplně to nejlepší, protože oni mají na něj zrovna akci. No to je ale blbost ne? Pokud je to poradce, tak vám poradí , ale nechá si za svoje rady zaplatit - od vás. Pokud je to konzultant, tak si s váma o financích popovídá a ukáže vám cestu. Od vás peníze požadovat nebude, protože vám neprodal svoje rady, ale jen to s váma konzultoval. Jak se rozhodnete vy, je jen na vás. Na vaší zodpovědnosti. na zodpovědnosti k sobě, ke svému majetku, ke svým dětem, ke svému stáří, ke svému životu jako takovému. Bohužel, lidě si to neuvědomují a tak jen čekají. V řadě. jak ovce. Co jim kdo dá. myslíte, že vám stát něco dá? Hmmm.. tak jste se zrovna netrefili. Stát vám bude jen a jen ubírat a to napořád. Přemejšlejte trochu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).