Hlavní navigace

Názor k článku Jak výhodné je dnes stavební spoření? od rsts.vypoved.ss@centrum.cz - Vážení, stavební spořitelna a její produkt stavební spoření...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 5. 2016 8:28

  rsts.vypoved.ss@centrum.cz (neregistrovaný) 192.42.116.---

  Vážení, stavební spořitelna a její produkt stavební spoření jsou naprosto zásadně závislé na penězích spřátelených spořících klientů (občanů) a stavební spořitelny zdánlivou spořící výhodností parazitují na státní podpoře, tedy opět jejich závislost na penězích občanů daňových poplatníků. Jedna skupina je tak neúčelově zvýhodněná na úkor skupiny obyvatel, která se neúčastní této státem podporované poplatkově předplacené zdánlivé výhodnosti, která jak se opakovaně v čase ukazuje, je hůře a hůře udržitelná, již méně ekonomicky podporována snižující se státní podporou. Management si chce a musí rozdat odměny a jeho prioritním cílem je spokojenost zahraničních vlastníků s dobrými ekonomickými výsledky (zkuste se podívat na každoroční finanční odliv k matce za hranice – viz výroční zprávy). Spokojenost klienta je až na kdesi v pozadí.
  Stavební spořitelny se v čase chovají i protiprávně.
  V dubnu 2016 to předvedla Raiffeisen stavební spořitelna masovým podáním v naprosté většině protiprávně podaných výpovědí. Viz Raiffeisen SS - další vlna výpovědí smluv SS - 04/2016 http://forum.mesec.cz/index.php?topic=8899.0
  Nutno mít na paměti, že v nových všeobecných obchodních podmínkách si již všechny stavební spořitelny připravily manévrovací prostor, aby se po vázací lhůtě mohly klienta ze svého jednostranného rozhodnutí zbavit vypovězením smlouvy. Proto je nezbytnou nutností nejprve počítat a vhodně zvolit cílovou částku. To však přeci není v zájmu sjednatelů, kteří budou pobírat úměrně nízké provize.
  Stavební spoření je svým charakterem dlouhodobý produkt, rovněž tak jako vlastní bydlení. Naprostá většina klientů jej proto sjednává s vizí dlouhodobosti a tomu odpovídají sjednané cílové částky, milionové nejsou vyjímkou. Na dlouhodobý smysl a cíl se však stavební spořitelny rozhodly nebrat vůbec ohled a jdou si výhradně za svými ekonomickými zájmy. Na druhou stranu rády klienta dlouhodobě zadluží. Charakter produktu a podmínky se naprosto zásadně v čase změnily a došlo ke zničení kdysi výborného finančně výchovného produktu, který spoustě lidem otevřel oči a umožnil jim začít nabývat finanční gramotnosti bez následného žití na dluh. Takoví spořící klienti jsou však v čase vnímáni jako nepřátelští. Stavební spořitelny jsou produktově rychloobrátkovým stavebním spořením naprosto nekonkurenceschopné a závislé ústavy. Kdo počítá a hlavně čte, ten si svůj názor udělám sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).