Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak v nouzi získat v cizině hotovost do pár minut? od to vše když někoho máte - a co když cestujete sám jste v zahraničí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 7. 2019 22:08

  to vše když někoho máte (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  a co když cestujete sám jste v zahraničí okraden o peníze a třeba i doklady a nemáte nikoho kdo by vám peníze poslal ? Prostě jsou i lidi co nikoho na koho se mohou spolehnout nemají, a sousedi a známí třeba nepomůžou protože řeknou že nemají. Pak jedině ambasáda ale to jistě bude trvat a není vždy v městě kde zrovna jste byl okraden. No a co ted když cizí nepomůžou, jedině žebrat ? než to vyřídíte na ambasádě... To je mnohem horší problém , piště také o tom a né jen jak si poslat peníze. další věc by bylo kdyby jste byl okraden, nikoho neměl a ještě ani nikde doma nic neměl ( třeba jste jel vydělat na brigádu do ciziny která padla a vše co jste měl vám ukradli, rodinu nemáte, opravdové kamarády také ne a známí nemají. Trošku horší scénář a co nyní, když moc dobře ani jazyk neumíte - trochu to přitvrdím.. Smyčku mi ještě neházejte.

 • 11. 7. 2019 1:31

  Jenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejlepší by bylo, kdyby popsané možnosti převodu peněz bylo možné spustit na dálku po internetu, a pak stačí jenom vyžebrat někde přístup k počítači (převod ideálně s nějakým limitem na částku vybranou v jednom dni, kdybyste to dělal v internetové kavárně a ten počítač byl zavirovaný a pokusil se vám to ukrást). Například v Praze je spousta bitcoinových automatů které umožňují i vybrat hotovost; pokud byste tedy jel do Prahy, bylo by rozumné koupit si nějaké drobné Bitcoiny a převést si je do nějaké webové peněženky (od které se naučíte heslo nazpaměť). Jaké možnosti jsou jinde nevím.

 • 11. 7. 2019 11:31

  hefo (neregistrovaný) 192.46.111.---

  No, to je problém, na ktorý treba myslieť dopredu. Ak človek nemá nijakých naozaj blízkych, mal by sa najprv venovať tomu, nejakú takúto sieť si vytvoriť.
  Ale ak človek cestuje po svete preto, že doma sa s nikým nezniesol, tak taký si proste len musí dávať väčší pozor...

 • 11. 7. 2019 13:17

  Pavel (neregistrovaný) 85.163.13.---

  Možnosti jsou různé. Jedna holka mi vyprávěla, že když zůstala bez peněz v Egyptě (neokradli ji, prostě vše utratila) a neměla na zpáteční letenku, tak začala být milá na jednoho chlapa a ten jí letenku koupil. Ale v podobných situacích jsou asi muži diskriminováni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).