Hlavní navigace

Názory k článku Jak správně vybrat obchodníka pro komoditní trhy?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2009 10:22

  SKE (neregistrovaný)
  Článek o investování do komodit bych uvítal. Bohužel i v tomto již druhém článku autora je málo konkrétních informací. Hodilo by se srovnání konkrétních obchodníků a investičních možností.
 • 7. 11. 2009 20:54

  anonymní
  Též bych jako začátečník uvídala konkrétnější informace,např.zda musím mít vždy už zaveden účet u SCP,nebo ne. Kolik potřebuji minimální kapitál slyšela jsem že u některých obchodníků stačí k obchodu třeba jen 20.tis.,chtěla bych to zkusit ale informací je zde málo.Zajímá mě např. vyberu si obchodníka (kontakty chybí) vezmu 20.t. a řeknu mu zřidte mi účet Doma pak přes připojení koupím za 10.tis zlato (to je jen příklad) a za 10t. třeba čaj.Budu pozorovat kurs a ve pro mě výhodné době (třeba hned druhý den) prodám zas přes připojení doma?
  A pokud budu chtít vybrat peníze-zisk to udělám jak ? Jak navýším účet? Kolik stojí poplatek za pokyn ,výběr peněz atd.?
 • 8. 11. 2009 18:54

  Jaromir
  Kup si knížku třeba od Podhájského, pak pochopíš jak to funguje.

  20 tisíc Kč je poměrné málo s tím se kupují tak maximálně akcie, ale ne komodity.

  Já komodity neobchoduji, tak nevím.

  Ale u komodit jsou ještě takzvané marginy, takzvané zálohy. Jelikož si kupuješ třeba zlato za 1M USD, tak musíš složit třeba tisícovku zálohy, která se ti zablokuje po dobu, co budeš kontrakt držet a pak se ti zase vrátí. U každé komodity je to jinak, kukuřice stojí méně, než zlato, konkrétní hodnoty marginů ti řekně každý broker.

  Však si vygoogli "commodity broker"

  Je vidět, že umíš málo, tak raději začni s akciemi a nauč se technickou a fundamentální analýzu a pak přejdi třeba ke komoditám.

  Funguje to tak, že jako vstupní poplatek se vyžaduje 5-10k USD. Pak zadáš pokyn, zablokuje se ti margin, třeba já nevím kolik půl tisíce dolarů na levnou kukuřici, ukončíš obchod a buď jsi v zisku a nebo ve ztrátě. A diskontní broker, si vezme jako poplatek za ten nákup a prodej dohromady třeba 5 USD (za jeden kontrakt, tedy třeba x tun pšenice, nevím kolik ji tam je), full service řádově víc, tak 40 USD...

  Účet se navyšuje a vybírá přes klasický wire převod. Je to standardní mezinárodní převod, který ti udělá (zadraho, tak kolem tisícovky CZK) každá banka a nebo devizové společnosti.

  Je to celkem primitivní. Komodity se kupují snadno i prodávají, je řada velice likvidních, a i vhodných pro začátečníky (malo kolísají, levný margin) jako je kukuřice a nebo cukr.

  Každopádně s 20000 CZK se komodity obchodovat začít nedají, protože nenastavíš rozumně stop-loss. Budeš muset riskovat značnou část účtu (a ne jen 2-5 procent). A taky margin bude tvořit značnou část tvého účtu a bude hrozit více margin call (že nebudeš mít velkou hotovost na účtě a tak při nějakém velkém pohybu, můžeč přijít o celý účet).

  Raději zajdi za FIO, zařid si účet na akcie, oni ti zařídí účet v SCP a budeš obchodovat ČEZ a O2 třeba. Vzhledem k poplatkům se to vyplatí už tak od 3000 Kč, a časem se naučíš technickou a fundamentální analýzu a jsi vpohodě.

  Začínat s 20 000 Kč obchodovat komodity je sebevražda. Leda tak přes nějakého brokera, co neobchoduje klasické komodity ale jen papíry vydané nějakou bankou na ně. Ale to pak neobchoduješ ty komodity, ale ty papíry, a když krachne banka, tak jsi v čudu, to je třeba ten x... český broker, či jak se jmenuje, do toho bych nešel, to je spíš sázková kancelář.
 • 9. 11. 2009 2:17

  jezevec (neregistrovaný)
  poptejte obchodníky, at vám něco doporučí.
  neudělejte to a jejich rady uzavřete bez čtení do trezoru.
  pak si udělejte jednu sestavu podle citu - vybírejte barvy, hezká jména,
  nakonec si udělejte jednu sestavu podle metodik DART indexu.
  vše uzavřete do trezoru.
  za rok porovnejte.
  kecy lidí co bez osobní zodpovědnosti utrácejí cizí peníze, jsou jen kecy.
 • 25. 8. 2011 23:46

  J. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Začínajícím investorům lze doporučit full service případně správu aktiv. Mírně vyšší poplatky jsou v tomto případě ospravedlněny přístupem k analýzám a doporučením, školením a vzdělávacím materiálům a zejména možností živého kontaktu s kvalifikovanými pracovníky společnosti. O diskontní služby by se investoři měli zajímat až po dosažení poměrně slušných znalostí i zkušeností s obchodováním.

  Autor je analytikem společnosti Colosseum

  Pane Tomčijak,
  Co znamenají podle Vás: Mírně vyšší poplatky ??? - 80 USD ????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).