Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak správně pronajímat byt? od TP - Mé zásady jsou následující (nikomu je samozřejmě necpu): -...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2012 12:31

  TP (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Mé zásady jsou následující (nikomu je samozřejmě necpu):

  - vhodná lokalita. Mám štěstí, jsme "město studentů", takže se snažím byty pořizovat v těsné blízkosti univerzit.
  - v perfektním stavu. Zainvestuji a koupím byty sakumprásk v richtiku. Hlavně aby koupelna stála za to a celkově - musí vyzařovat novotou nebo rekonstrukcí
  - teď něco, co jsem pobral od naší americké firmy, kde pracuji: Netlačit na cenu. Pokud vím, že se dá byt pronajmout za 4500kč-5000kč za měsíc (bez poplatků), dám cenu 4000kč. Nestalo se mi, že bych měl výpadek nájemníka. Většinou mám štěstí na dobré studenty (studentky :) ), takže jsou tam stejně dlouho. Znám člověka, který to dělá naopak a má pořád problémy s odchody. Ani si nemyslím, že by na tom v konečné fázi více vydělával. I čas jsou peníze.
  - protože nestrádám, nakupuji si pro sebe elektroniku celkem často. V momentě, kdy si koupím něčeho nový typ (řekněme televizi), "starou" hodím některému nájemníkovi a tu jeho dalšímu. Samozřejmě, jde to v pořadí dle "kvality" bytu. Nájemníci jsou nadšeni. Mají to vlastně jako bonus.
  - Původně, když jsem začínal, jsem přemýšlel nad většími byty. Přiznám se, že mě ale tlačily finance a bylo by to natěsno. Takže jsem zkusil na "rozjezd" 1+kk a je to dodnes můj nejoblíbenější byt. Takže bych asi volil menší byty, ale necítím se být v tomto kompetentní, nevím... plánuji za dva roky koupit 4+1 v téže lokalitě a pak uvidím.

  Ještě bych chtě podotknout, že tady nejde o nějaké zbohatnutí, to ani to nebyl účel. Ale o určitý pasivní příjem. Jako ajťák něco maličko vydělám a protože mě nebaví moc utrácet (jen asi kolem 50000kč ročně za elektroniku), investuji sem. Nejnovější přirustek, byť jen takový "napůl" je garsonka, od rodičů. Napůl proto, že mi jenom stačilo vyplatit sestru (300000kč) a byla moje. Je tam několik let nájemnice, má práci pár metrů od baráku, Slovenka a platí bez poplatků 3000kč. Je to málo, ale v celkovém součtu a za tu jistotu to stojí. A je to byt v původním stavu, takže jde vlastně proti mým zásadám :)

 • 19. 4. 2012 14:21

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  "Netlačit na cenu" - to jste opravdu spise vyjimka, byt samozrejme mate pravdu. Ja zase v okoli vidim i leta prazdne byty, prostory pro obchody nebo cele domy, hlavne ze pronajimatel zna svoji cenu :-)

 • 19. 4. 2012 16:20

  Michal Kára (neregistrovaný) ---.jablonka.cz

  ""Netlačit na cenu" - to jste opravdu spise vyjimka, byt samozrejme mate pravdu." - pravdu nemá, kdyby tak "netlačili na cenu" všichni, tak nájmy spadnou a nebude vydělávat ani to málo.

 • 19. 4. 2012 16:24

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jak to v tom Nemecku (Berlin) nebo Rakousku (Viden) pak asi delaji ? :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).