Hlavní navigace

Názor k článku Jak snadno půjdou smazat nezvladatelné dluhy? Po dvou letech bude konečně jasno od Miloslav Ponkrác - O tom je ale život, pane! Jediná jistota...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 10. 2018 16:42

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  O tom je ale život, pane! Jediná jistota v životě je smrt.

  I já jsem nedostal občas zaplaceno za práci. A často od firem, které vůbec nezkrachovaly a nepožádaly o oddlužení.

  Ba co víc! Já jsem třeba uzavřel životní pojistku u firmy Aviva, a když jsem se dostal do tíživé zdravotní situace, podvodem mi odmítli platit. Věděli, že jsem na tom zdravotně tak špatně, že kroky proti nim podniknu nejdříve na několik let. Nedostal jsem od Aviva (dnes Metlife) ani korunu. Odepsal jsem statisíce Kč.

  Firma Samcor, jinak ochranka pro Tesco, OBI, a další mě okradla o řádně zaplacené zboží. Lze to chápat, oni potřebují vykazovat v excelovských grafech co nejvíce zlodějů, aby dostali zaplaceno. Nebyli sto dát jediný důkaz proti mým dvěma doklkadům o zaplacení a o platbu kartou z banky - ale prostě to zkusili. Stálo mě to palmáre pro právníka, zboží mi OBI nikdy nevrátilo, státní policie a přestupoková komise nadržovala ochrance. Na konci mám úředně potvrzeno, že ochranka OBI krade, a ztracenou víru v právní systém České republiky.

  Kolikrát se pokoušeli zaměstnavatelé v minulosti mě dostat do problémy třeba tím, že do pracovní smlouvy dali, že vše bude rozhodovat jimi určený rozhodčí soud. Zkusili to - já to nepodepsal.

  Nakonec jsem zjistil, že je dobré koukat také do obličejů protistrany. Je třeba sledovat, jestli ten člověk není povahou mrcha a podvodník. Je třeba nasát atmosféru, melodii řeči, apod. Je to možná xenofobní, rasistické, ale ušetří to mnoho času, nervů a peněz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).