Hlavní navigace

Názor k článku Jak snadno půjdou smazat nezvladatelné dluhy? Po dvou letech bude konečně jasno od Miloslav Ponkrác - Věřitelé by si měli jednou pro vždy uvědomit,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 10. 2018 15:38

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Věřitelé by si měli jednou pro vždy uvědomit, že půjčovat je riziko jako každé jiné. A že tedy musejí nést i ztráty. Správný postup je prověřovat dlužníky než jim půjčí, a zahrnout riziko do úroků.

  Je zvláštní, že nikoho by nenapadlo dělat plačky nad pekaři, který špatně odhadl počet rohlíků - a chtít mu to kompenzovat. Nebo nad obchodníkem, který by objednal příliš mnoho jogurtů a ty mu zplesnivěly. Z nějakého pro mě neznámého důvodu se ale pláče nad věřiteli.

  Věřitelé měli až příliš dlouho velice luxusní a nemorální podmínky směrem k věřitelům. Výsledkem je exekutorská mafie a milión lidí v exekucích. Takže je načase, aby si věřitelé po dolování zlata také zafinancovali návrat k normálním mravům směrem k dlužníkům, tak jak je to v civilizovaných státech. Chápu, že se věřitelům stýská po postavení Alibaby a 40 loupežnících, které tu mnoho let bylo - ale mělo už by ksakru skončit.

  Věřitelé si mají prověřovat komu půjčují. To je to, co českým věřitelům připadá nenormální a měli by se to konečně naučit.

  Drtivá většina nesplatitelných dluhů jsou stejně nemravné lichvářské úroky, kdy jistina je dávno dávníčko splacena.

  Nikdy jsem nedlužil ani korunu. Ale nestoudnost a nemorálnost českých věřitelů a exekutorů už volá doslova po božím trestu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).