Hlavní navigace

Jak si vedou regionální měny?

20. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Všechny regionální měny si dnes připisovaly zisky. Nejvíce z úterního obchodování vytěžil maďarský forint, který posílil o 0,6 % na 317,95 HUF/EUR, a pomalu se tak vrací na úroveň z počátku minulého týdne.

Polský zlotý si připsal 0,1 % (na 4,33 PLN/EUR). Na své si tentokrát přišla i česká koruna, která vůči euru posílila o necelé 0,3 % na 27,84 CZK/EUR.

skoleni_27_5

V České republice a Maďarsku bude zítra kalendář ekonomických událostí prázdný. Novinek se dočkáme pouze z polské ekonomiky, kde budou zveřejněny údaje z oblasti průmyslové výroby a stavebnictví za měsíc prosinec a také ceny průmyslových výrobců. Stejně jako v České republice i v sousedním Polsku se ceny průmyslových výrobců drží v záporném teritoriu, kde vzhledem k vývoji cen ropy zůstanou pravděpodobně v průběhu celé první poloviny letošního roku. Za měsíc prosinec by měly poklesnout o 0,6 % m/m (2,1 % y/y). Průmyslová výroba by si v meziročním srovnání měla polepšit o 3,2 % po listopadových 0,3 % y/y.

Česká swapová výnosová křivka dnes nepatrně zvýšila svůj sklon, když na svém krátkém konci o jeden bb poklesla, zatímco na dlouhém si naopak 1 bb připsala.   

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).