Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2016 16:59 Nový

jakéhokoli dokladu, který dokazuje, kdy jste překročili hranice.

A to je v zemich EU prosim jaky doklad ? :-)

Plyne z toho jedine, jde o dalsi pokus pojistoven jak se vyvleci z plneni pojistneho. Mimochodem IP adresu mate pres roamingove pripojeni samozrejme mistni.

neuvedu
neuvedu (neregistrovaný) 185.16.181.---
2. 11. 2016 10:30 Nový

pojištění celoroční - bez lhůty?

celé vlákno

Existuje nějaké celoroční cestovní pojištění bez stanovení termínů výjezdů?
Bydlíme na hranicích a třeba odpoledne se rozhodneme jet na 3 hoďky na nákupy do sousedního státu, takto a podobně třeba 1x týdně, pak třeba měsíc nic, pak 2x za měsíc atd. Abychom nikde nemuseli uzavírat extra pojištění na každou cestu zvlášť a nestálo to majlant ...
Existují cestovní pojištění k platebním kartám, ae když se ptáte na vám nejasné věci, odpovědí stejně to, co chcete a potřebujete slyšet. Takže až při plnění narazíte, že tohle a tohle plnit nejde a pokud argumentujete tím, že jste se na to ptali a bylo vám to vysvětleno tak a tak, tak stejně nemáte žádný důkaz - nahrávku z jednání.
Banky a pojišťovny jsou tu bohužel jen pro tvorbu zisku a jeho vývozu ven z republiky, rozhodně tu nejsou na zajištění občana pro řešení nějakých problémů /nejen/ v cizině.

Kony
Kony (neregistrovaný) 77.78.83.---
2. 11. 2016 11:11 Nový

Re: pojištění celoroční - bez lhůty?

celé vlákno

Ze zkušenosti banky a pojišťovny mají pojistné podmínky vystavené na svých stránkách. Občas je může být problém najít, ale tam se dočtete většinou všechno. Pokud je Vám něco nejasné nebo chybí, tak zavolat nebo si dojít na pobočku, ale je velká šance, že rovněž nebudou vědět a odkážou vás na jejich pojišťovnu, kde se dozvíte vše potřebné.

Coloroční pojištění nabízí i některé pojišťovny jako třeba Allianz, UNIQA. Je jich určitě víc, ale zpravidla stojí i víc. Osobně po Evropě bych šel do pojištění od banky, pokud jsou v plánu jenom krátké návštěvy. Minimálně vám platí stále Evropské zdravotní pojištění. Doporučuji přečíst následující článek http://www.ara.cz/rady-na-cestu/jak-vybrat-cestovni-pojisteni Člověk se dozví vše důležité o pojištění, což se určitě hodí každému.

Pavell+
Pavell+ (neregistrovaný) ---.151.broadband7.iol.cz
2. 11. 2016 16:34 Nový

Re: pojištění celoroční - bez lhůty?

celé vlákno

Nejlepší je pojištění ke kreditním kartám. Je buď zdarma nebo za nízký poplatek.

tdvorak
tdvorak (neregistrovaný) 91.230.2.---
3. 11. 2016 12:13 Nový

Re: pojištění celoroční - bez lhůty?

celé vlákno

Zajímavá alternativa k běžnému pojištění může být třeba členství v Alpenverein. Zvlášť, pokud člověk jezdí za hranice sportovat. Specializuje se hlavně na záchranné akce, na běžné ošetření v EU pak stačí karta zdravotní pojišťovny z ČR. Detaily na http://www.alpenverein.cz/pojisteni/

Pastelka
Pastelka (neregistrovaný) 89.24.200.---
6. 1. 2017 7:56 Nový

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění se vyplatí nepodceňovat ať pak z výletu není noční můra, dobrou zkušenost s cestovním pojištěním co jsem měla možnost vyzkoušet je od oborové zdravotní pojišťovny kde si ho zařídím hezky pohodlně z domova online, do 26 let zdarma a to není zdaleka jediná výhoda té pojišťovny.

viktor
viktor (neregistrovaný) 181.67.71.---
6. 4. 2017 17:43 Nový

VITALITAS nie je mozne zriadit uz ked som vycestoval

Pozor na nezrovnalost/ne­aktualnost informacii v clanku.

Mam OZP, tak som si pozrel podmienky zriadenia cestovneho poistenia v pripade ze som uz vycestoval.

V podmiennach som nasiel toto:

Pojistná smlouva musí být uzavřena a pojistné zaplaceno před nastoupením pojištěné osoby na cestu, na níž se má pojištění vztahovat, není-li stanoveno ve všeobecných pojistných podmínkách, zvláštních pojistných podmínkách anebo pojistné smlouvě jinak, např. v případě prodloužení pojištění dle odst. 5 tohoto článku. Soukromé pojištění nevznikne, není – li splněna podmínka uvedená ve větě předchozí.