Hlavní navigace

Názor k článku Jak se zdaňují autorské honoráře? od julie - Férové by bylo připomenout, že plátci DPH musejí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 9. 2015 12:02

    julie (neregistrovaný) 192.168.1.---

    Férové by bylo připomenout, že plátci DPH musejí již odvádět DPH. Tedy spočítají honorář před zdaněním (částka /0,85 x 100) a to bude základ daně.

    Pokud někdo potřebuje autorské honoráře dostat do přiznání, asi by si musel sjednat pracovní poměr (ne DPP ani DPČ, ale třeba zkrácený úvazek) a pak by to bylo jako příjmy dle § 6. Ovšem pak by nastal odvod sociálního a zdravotního, takže nevím, nevím....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).