Hlavní navigace

Názor k článku Jak se v Česku žije dolarovým milionářům? od thr - No z hlediska výsledků ale opravdu vedou podniky,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 7. 2011 10:26

    thr

    No z hlediska výsledků ale opravdu vedou podniky, které byly spojeny se seriózním a silným zahraničním partnerem - v tomto směru bych se možná pojmu "objektivně nejlepší" nebránil.

    Ad socky - měl jsem tu pochybnou možnost zažít práci v jednom z podniků, na které sedělo to označení "nekonkurences­chopný státní podnik" a mohu říct, že to bylo opravdu z dnešního pohledu něco neskutečného. Smysluplnost výroby problematická, ovšem produktivita práce byla naprostá katastrofa, některá pracoviště byla vyloženou "zaopatřovnou". Udělat s těmito podniky nic moc nešlo...

    Mimochodem je naprosto pravdivá i ta poznámka o panice kolem "výprodeje rodinného stříbra" - dnes už si to neuvědomujeme, ale po roce 1989 byl v naší společnosti opravdu neskutečný strach z toho, že nás "západ" skoupí, ve své podstatě to často bylo i hodně xenofobní. Kolik bylo hysterie třeba kolem privatizace Škoda AZNP dnes nikdo nepochopí, ale zkrátka se to dělo - politici si troufli takto zprivatizovat sem tam něco, ale kdyby to někdo tlačil jako prioritu, tak by byl smeten s naprostou jistotou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).