Hlavní navigace

Názor k článku Jak se stát stará o rodiny s dětmi? od Martina - Mnoho firem bylo konkurenceschopných, jen neměly manažery. Některé...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 11. 2004 12:04

    Martina (neregistrovaný)
    Mnoho firem bylo konkurenceschopných, jen neměly manažery.
    Některé státy si ale celní politikou své trhy a svou zaměstnanost chrání. My jsme se otevřeli světu, ten se ale mnohdy neotevřel nám. Jak to, že sem šlo mnoho zboží ze Západní Evropy, ale naše tam ne? To bylo tak špatné? O co je lepší jogurt s 0% tuku a vycpaný bramborovým škrobem než jogurt z opravdového mléka? Totéž u uzenin: jak to, že se Vámi vychvalovaná uzenina nezkazila ani za 4 dny, co jsme ji zapomněli vedle lednice? Odpovím si sama - protože v ní nebylo maso, ale sója! Chce trh takové potraviny nebo jsou mu výrobci vnucovány? Stát má přece určitou funkci regulační nebo ne? Tak proč proboha reguluje drogy nebo alkohol? To přece není jen otázka trhu, jak tu tvrdíte! To se sem pak vozí sice hromada levných asijských bot, ale s velice pochybnou kvalitou. Celníci pak pořádají bombastické razie, ale nikdo už se neptá, jakou cestou se to zboží vlastně dostalo do republiky. Chcete nám vykládat, že bylo všechno to zabavené zboží vyrobeno v Čechách? Cha, cha, to bych se nasmála! Jak to, že se to sem vůbec dostalo? A proč má nejdemokratičtější stát světa (USA) celní bariéry? Chrání si vlastní trh! Taky nedoveze všechno, jen když je to levné. Ono se i ty bariéry mohly bourat postupně, nejen zlikvidovat domácí výrobu, vyrobit vysokou nezaměstnanost a po nás potopa.
    Otázku flákačů uznávám, i když asi vidím problém v tom, že řada lidí by se ráda rekvalifikovala, sami na to nemají prostředky a stát jim pomůže až v okamžiku, kdy už je pozdě. Tady by asi měla existovat pomocná ruka ze strany státu, stejně jako u podpory podnikání. Ale to už utíkám od tématu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).