Hlavní navigace

Názor k článku Jak se pojistit proti vandalismu na autě a na domu? od Petr Dufek - I Vámi zmiňovaný případ lze pojistit - konkrétně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 4. 2017 13:35

  Petr Dufek

  I Vámi zmiňovaný případ lze pojistit - konkrétně Generali by Váš zmíněný případ uhradila viz. VPP HAV 2016/03
  https://www.generali.cz/documents/20182/27616/VPP-HAV-2016.pdf

  A. Obecná část
  článek 2
  Výklad pojmů:
  Vandalismem se rozumí poškození nebo zničení zaparkovaného vozidla prokazatelně úmyslným jednáním třetí osoby; vandalismem však nejsou škody, ke který došlo na zaparkovaném vozidle chybou řidičů (např. nesprávné otáčení, couvání, atd.), škody na vozidle vzniklé při pokusu o vloupání do vozidla nebo při vloupání do vozidla, ani škody, k nimž došlo po odcizení vozidla.

  článek 22
  obecné výluky z pojištění:
  Poškození nebo zničení pneumatik PŘI PROVOZU VOZIDLA je pojistnou událostí jen tehdy, jestliže současně došlo ze stejné příčiny i k poškození jiné části pojištěného vozidla, za které je pojistitel povinen poskytnout plnění.

  Jinými slovy výluka kterou jsem zmínil může být uplatněna pouze v situaci, bylo-li vozidlo v moment pojistné události v provozu.

  Pokud Vám tedy někdo prořízne pneumatiky u zaparkovaného vozidla a máte sjednané Allriskové havarijní pojištění (tj. vč. vandalismu). Pojišťovna Vám dle VPP bude hradit, dle sjednané spoluúčasti a samozřejmě za podmínky, že bylo i nahlášeno u policie ČR.

  Všude to je pouze o tom, vědět co chci mít pojištěno a důkladně se seznámit s pojistnými podmínkami - ono totiž posuzovat pojištění pouze podle ceny není rozumný nápad. Cena je často vykompenzována kvalitou a rozsahem pojistného krytí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).