Hlavní navigace

Jak se daří akciím na pražské burze?

28. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak se obchoduje na zámořských trzích? Jak se daří akciím na pražské burze? Přečtěte si zprávy pohledem Josefa Němého, analytika Komerční banky.

Hlavní události

Orco by mělo dnes odpoledne zveřejnit své výsledky za Q4 a celý rok 2011

Akcie NWR se dnes budou poprvé obchodovat bez práva na dividendu 0,07 euro na akcii

Evropské burzy by dnes měly otevřít poklesem

Z makroekonomických čísel se dnes dočkáme předběžných dat německé inflace za březen, v USA pak budou publikována důležitá data únorových objednávek zboží dlouhodobé spotřeby

Analytici Société Générale včera vydali několik nových doporučení, např. pro akcie tabákové společnosti Imperial Tobacco

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera navázaly na pokles západoevropských burz, když se nedařilo hlavně ropným a finančním titulům. Důvodem byly mimo jiné odpolední údaje o březnové spotřebitelské důvěře v USA, která oproti poslednímu měsíci klesla.

Také asijské akciové indexy v nočním obchodování vesměs oslabovaly. Z hlavních indexů nejvíce propadla šanghajská burza, kterou následovaly japonské indexy. Nikkei ztratil hlavně proto, že dnes se většina titulů poprvé obchodovala bez práva na dividendu.

Korporátní zprávy

Orco

Realitni developer Orco by měl dnes odpoledne zveřejnit své výsledky za Q4 a celý rok 2011. Očekáváme výrazný pokles tržeb, jelikož se společnosti nepodařilo prodat významnější komerční projekt. Dopad na provozní výsledek by měl být nižší. Velký rozdíl v celoročním čistém zisku vysvětlují kurzové zisky a především zisk z přecenění dluhu v roce 2010 (270m EUR).

Tip do článku - účto fakturace duben

NWR

Akcie NWR se dnes budou poprvé obchodovat bez práva na dividendu ze zisku druhého pololetí loňského roku . Dividenda není nikterak vysoká (0,07 euro / 1,7 Kč na akcii), a proto by pokles akcií NWR měl být jen mírný.


Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).