Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak s odstupným za uvolnění bytu? od pravda - V nasi spolecnosti zije skupina neoduvodnene a bezzasluhove...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 1. 2007 8:09

  pravda (neregistrovaný)
  V nasi spolecnosti zije skupina neoduvodnene a bezzasluhove privilegovanych spoluobcanu, jakasi kasta nadlidi, kteri ziskali privilegium od zlocineckeho bolsevickeho rezimu, bydlet za regulovane najemne a to na veky. Oni i jejich potomci. Neexistuje ani zadna pravni norma, ktera by specifikovala, ktery obcan ma a ktery nema bydlet za regulovane najemne. Vyse takoveho regulovaneho poplatku za uzivani cizi veci nedosahuje vyse potrebne pro prostou reprodukci bytoveho fondu.

  Tito privilegovani obcane meli diky tomuto privilegiu za minula obdobi neoduvodnene nizsi zivotni naklady, a tim i vyssi zivotni standard, nez obcane neprivilegovani. O tomto stavu, kdy uzivaji cizi majetek za podminek, ktere odporuji Ustave CR a Listine Prav a Svobod dobre vedi a vedeli a na navrhy majitelu na napravu odmitaji pristoupit. Majitele domu jsou pak touto skupinou okradani o 175mld Kc za minula obdobi v cele CR. Tato castka zustala v penezenkach a za nehty techto privilegovanych obcanu platicich regulovane najemne.

  Je nesmysl, aby po rozsudku ESLP ve Strasburku tuto kompenzaci platili ostatni neprivilegovani obcane z vlastnich dani. Je treba na tyto privilegovane uvalit zvlastni dan a tyto kompenzace v radu 175mld Kc pozadovat zpetne po privilegovanych spoluobcanech a jejich potomcich.
 • 11. 1. 2007 8:51

  mibond (neregistrovaný)
  Majitelé domů jsou mnho let nucení suplovat sociální síť za stát a navíc je tu další nehoráznost od státu, potažno od samotných obcí. Obce pobírají každoročně obrovské dotace na počet svých občanů. tedy i na ty, kteří bydlí v soukromých domech a platí majiteli nemovitosti směšně nízké regulované nájemné.

  Ti regulovaní - privilegovaní nájemníci, jsou mnohdy tak drzí a neomalení, že si sami říkají o odstupné a požadují jej na majiteli. Je to nehoráznost nejhrubšího kalibru a měla by být trestně postihnutelná, stejně jako je vydírání atd.
 • 7. 3. 2007 13:06

  renergy (neregistrovaný)
  A změna v nedohlednu. Člověkem občas zalomcuje bezmoc a vztek.

  Dogooglil jsem se na tuto stránku, hledal jsem info o regulovaném nájmu... jak strašně moc mě jste mě promluvil z duše člověče! Díky, výborně napsáno.

  O "odstupném" se nedá mluvit - jde o výpalné.
 • 7. 6. 2008 8:57

  regulovaný nájemník (neregistrovaný)
  Cha Cha....Mibond a Pravda se cpou opravdu všude ! !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).