Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak s odstupným za uvolnění bytu? od Hnidopich - "Pak zbývá ještě možnost, s níž slušný majitel...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 11. 2006 11:50

  Hnidopich (neregistrovaný)
  "Pak zbývá ještě možnost, s níž slušný majitel bytu obvykle začíná. " - nepřipadá vám kupovat si jako majitel de facto podruhé svůj majetek padlé na hlavu a od nájemníka jako velice neslušný návrh? Kdy už skončí tohle totální pohrdání základními lidskými právy jako je vlastnit a užívat předmět vlastnictví včetně jeho plodů, kdy skončí třídní boj proti majitelům nemovitostí? Nájemník je nájemník, má byt v milionových hodnotách jen půjčený. Je to jako si jít půjčit do půjčovny na víkend lyže a pak je vrátit půjčovně jedine za podmínky, že vám půjčovna koupí jiné nebo vám za ně zaplatí (byť třeba jen 70% ceny, nebudete přece vydřiduši). Nebo s autem - to by také vypadalo absurdně. A byt je něco jiného? Nějaké podřadné vlastnictví? Nebo jak říká soudruh užJUDr. Křeček, je bydlení základní lidská potřeba, kterou by měli uspokojovat na svůj úkor náhodně vybraným jedincům náhodně vybraní majitelé domů?
 • 28. 11. 2006 13:22

  NEMO (neregistrovaný)
  Situace, kdy stát hájí zájmy jedné velké skupiny obyvatel (nájemníků) na úkor jiné, o něco menší skupiny obyvatel (vlastníků bytů) je skutečně nemravná. Tristní je, že se tento problém přežívající z dob budování socialismu nepodařilo vyřešit ani patnáct let po sametové revoluci. Bohužel legislativní prostředí je takto nespravedlivě nastaveno a nezbývá než se v něm pohybovat. Pokud někdo koupí byt s nájemníkem, musí holt počítat, že ho jeho vystrnadění bude něco stát. Racionálně uvažujícímu majiteli bytu, který chce mít byt co nejdříve volný, aby ho mohl pronajmout za tržní nájemné, za daného stavu skutečně nezbývá nic jiného než se pragmaticky pokusit domluvit s nájemníkem na odstupném.
 • 30. 11. 2006 17:10

  Antonin M. (neregistrovaný)
  Naprosto s Vámi souhlasím, ale to je asi tak jediné, co lze v této záležitosti dělat. Sice nejsem majitelem žádné nemovitosti, kterou bych dále pronajímal, ale přijde mi naprosto samozřejmé, že majitel domu si může z hlediska pronájmu dělat prakticky co chce úplně stejně jako majitel auto- nebo video-půjčovny. Bohužel nájemníků je a asi vždy bude víc a tak politici budou hrát do karet jim. Navíc speciálně česká dělnická populace je zhýčkaná socialismem a tak má pocit, že majitel domu je povinnen jim zajistit komfortní bydlení, majitel firmy je povinnen jim zajistit práci resp. vlastně zaměstnání, stát bezplatné školství a zdravotnictví atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).