Hlavní navigace

Názor k článku Jak s odstupným za uvolnění bytu? od packa - Nájemní smlouvu může vypovědět nájemník kdykoliv a bez...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 4. 12. 2006 14:34

    packa (neregistrovaný)
    Nájemní smlouvu může vypovědět nájemník kdykoliv a bez udání důvodu, majitel jen z důvodů uvedených v § 711 Občanského zákoníku, a těch tam je hodně málo a navíc se musí prokazovat u soudu. Proto taky žádný svéprávný majitel nepodepíše novou smlouvu na dobu neurčitou (= navěky pro všechny další generace nájemníků), ale jen třeba na rok, a po roce ji prodlužuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).