Hlavní navigace

Názory k článku Jak řídit rizika našeho investičního portfolia?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2015 14:06

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Zajímavý článek. Rady uplatnitelné ale někde ve stabilní ekonomice. U nás nikoli. Pamatuji si, že před 26 lety tu byl naprosto odlišný ekonomicko-sociálně-politický model než dnes. Ta diference byla tak velká, že nebylo možné cokoli z toho uplatnit dále.
  Troufám si říci, že za dalších 26 let to bude stejné. Budou tady zcela nové problémy, bude tu jiný ekonomicko-sociálně-politický model než dnes. Nikdo z těch dnešních kapitánů průmyslu již patrně nebude naživu a i střední generace, ke které se počítám, bude již velmi stará.
  Myslím, že v každém okamžiku by měl rozumný investor myslet na všechna možná rizika a držet určitý podíl ve zlatě, v nemovitostech, ve znalostní bázi, v dluhopisech a konečně i v akciích. A každý rok to přehodnocovat. Osobně bych doporučoval být velmi agresivním investorem jenom do takové částky, o kterou si může člověk dovolit přijít beze zbytku. U mě je to cca 10% portfolia. A i to je podle mě dost. Ovšem přijde-li třeba exploze hypotéční bubliny, dá se i z toho mála dost vydělat.

 • 10. 7. 2015 18:10

  Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  13. 7. 2015 0:31 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).