Hlavní navigace

Názor k článku Jak poznáte podvodníka? od xf - Materiál: na jednu stranu slevy jsou ještě vyšší,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 6. 2011 23:05

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Materiál: na jednu stranu slevy jsou ještě vyšší, nežli si myslíš. Před několika měsíci to bylo 40% na jeden jediný RD, oproti ceníku, pro koncového odběratele. Zároveň velké stavební firmy mají slevy kolem 50% - a to ještě výrobci poskytují zpětný rabat některým zákazníkům.

  Na druhou stranu, to jsem ještě nikdy neviděl, ani z doslechu, aby si někdo nechal naúčtovat 110%. Od čeho je výběrové řízení? Nebo alespoň obeslat několik firem?

  Narex: dva dni? No tak to ani velmi přibližně ne. Ani samotná cesta ne. Pokud nenastane komplikace, tak standardně jeden den podám, druhý doručí. To je dohromady 4 dni. Pracovní dni.
  Levnější? Ani v penězích, ani v čase. Namísto rovnou do opravny zavést a poté vyzvednout, nebo rovnou na počkání, zabalit, volat, objednávat dopravu, čekat, vyúčtovat, nebo dovézt na poštu atd. Podobně zpět. Nemluvě o tom, že bez jejich zákaznického kódu se PPL s zákazníkem nebaví, ani kdyby zaplatil hned a v hotovosti. Sere pes, zlatá pošta.

  Takže rozdíl je nejméně 4 pracovní dny + balení + náklady na dopravu (teoreticky by ji proplatili, stejně tak teoreticky by ji měl zajistit prodejce, ale prakticky je to ještě více zdržování a času).

  A jak tím lépe využiju zdroje, tak to jsem už vůbec nepochopil. Doba k vyřízení je takhle stejná jako v Tesku, pokud budu čekat na opravu, a nevymění mi to hned na místě.
  Levnější to nebude, protože náklady na dopravu do Teska jsou nižší, nebo stejné, jak doprava do České Lípy.
  Jestli chci lépe využívat zdroje, tak za 1/3 Narexové ceny si koupím v Tesku jeden stroj. Když se rozbije, dám do opravy a hned koupím druhý, který hned mohu používat, zatímco první je v opravě. 1/3 mi zbude. Tolik k využívání zdrojů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).