Hlavní navigace

Názor k článku Bohatství není jen pro vyvolené. Jak nejlépe zhodnotit své peníze? od TVK - Se 100 tisíci jste začal Vy. Podle mne...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2009 0:51

  TVK (neregistrovaný)
  Se 100 tisíci jste začal Vy. Podle mne je 40% za půl roku u neprofesionála bomba výsledek. Protože jde o procenta, ne o absolutní sumy (samozřejmě při úsilí odpovídající investované částce) .

  Velké sumy a bohatstv vznikají dlouhodobým součtem menších sum, není to obecně otázka měsíců, ale let a aktivního přístupu. Pak složené úrokování (výnosy) dělá své.

  Jak se říká, peníze dělají peníze, ale to si hodně lidí neuvědomuje. Začátky tvorby "rodinného kapitálu", když začínám od nuly, jsou těžké, protože absolutní hodnota výnosu je bídná, ale když nespoléhám na výhry, dědictví apod., tak to jinak asi nejde, peníze z nebe prostě nespadnou. A když nejsem schopen takto řídit své finance v malém, tak je zřejmě nebudu schopen řídit ani ve chvíli, kdy se dostanu nějak náhodou k větší sumě.

  Nikdo neví, co bude zítra, natož za 5-7 let, proto je investování dlohodobý proces, kdy jednotlivé nástroje, v některé době efektivní a výnosné se rázem stanou opakem a je třeba obměnit strukturu portfolia. Jako se diskutuje o pár vláken nahoře, i investování je o příležitosti a schopnosti ji využít.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).