Hlavní navigace

Názory k článku Jak na provize? Vyplácet po celou dobu trvání smlouvy

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 2. 2015 8:31

  Patrik Chrz

  Pokud by se tedy v Česku zakázalo provizní poradenství, lze očekávat stejný vývoj jako u penzijních společností. Poradci by se neuživili, protože až na výjimky nejsou klienti zvyklí za finanční poradenství platit. Finanční poradenství by se přesunulo do bank. Ale i banky se chovají racionálně a soustředí se na svůj vlastní klíčový byznys, na kterém nejvíce vydělávají, a to rozhodně není pojištění nebo penzijní spoření....
  Ano, snížením provizí by zcela jistě došlo ke snížení množství finančních poradců. Ale fakt by to vadilo? Opravdu by to byl problém, kdyby polovina lidí neměla rezervotvorné životní pojištění? Vždyť ti, kteří si ho sjednávají ho většinou ani nepotřebují, na jednu stranu si "spoří" ("díky" provizím se záporným zhodnocením) a na druhou stranu si ty samé peníze půjčují na kontokorentech, kreditních kartách, spotřebitelských půjčkách a hypotékách.
  200 % provize jsou nemorální a při jejich aplikování je v podstatě nemožné, aby byl produkt pro klienta ziskový.

 • 16. 2. 2015 13:17

  karak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Musím souhlasit s Patrikem Chrzem, psal jsem to už tady. Není možné vydávat "finanční poradenství" za PORADENSTVÍ, když se jedná o prodej finančních a pojistných produktů. Lidé, kteří si na vizitku píšou finanční poradce jsou podvodníci, pokud ve skutečnosti produkty prodávají.

  Poradce je ten, kdo radí.

  Prodejce je ten, kdo prodává.

  Pokud zákaz provizí povede ke krachu MLM firem a odchodu z branže těchto podvodníků, bude to jedině ku prospěchu nás zákazníků.

 • 16. 2. 2015 14:38

  xls (neregistrovaný) ---.pool-182-52.dynamic.totbb.net

  Jestli to chápu správně, tak i u toho nejhoršího a nejnesmyslnějšího produktu stačí udělat vysokou provizi, a tahle sra**a půjde na dračku (např. zmíněný druhý pilíř): napakují se "poradci", společnosti nad nimi, no a klasicky nad výdělkem zase spláče zákazník.

  Za téhle situace je zakázání "finančního poradenství" (které je čistým prodejem, protože ti idioti nemají o podstatě nabízeného ani páru).

 • 16. 2. 2015 16:28

  Tonda

  Průměrná doba trvání ŽP je podle nějaké statistiky 7 let, takže provize odpovídající dvouletému pojistnému je skoro 30 %, což mi přijde naprosto nehorázné.

  Souhlas tím že konec provizního systému by znamenal velký propad prodejů a úbytek finančních poradců, respektive prodejců finančních produktů.

  To je ale dobře, protože teď akorát armády prodejců tlačí lidem produkty, které vlastně nechtějí a nepotřebují, jen aby shrábli provizi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).