Hlavní navigace

Názory k článku Jak na nedostatečný příjem pro oddlužení?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 1. 2014 1:14

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Platí staré rčení "chceš-li o něco přijít, tak to půjč". Chceš-li přijít o peníze, tak je daruj. Je jedno, jestli rovnou, nebo jestli je půjčíš příbuznému, aby se jejich pomocí oddlužil. Z mojí zkušenosti jsou příbuzní ti nejhorší dlužníci, můžete je upomínat, ale peněz se nedočkáte, ještě jste ten špatný, co na nich chce nějaké peníze. Co na tom, že jsou Vaše, že. Zadluženému příbuznému bych na základě neblahých zkušeností tak maximálně potřásla pravicí a popřála hodně štěstí při řešení problému.

 • 8. 1. 2014 15:35

  Nespokojenec (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  8. 1. 2014 16:43 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
 • 8. 1. 2014 18:05

  fertig (neregistrovaný) 92.240.180.---

  Celý insolvenční zákon je další z lichvářských výdobytků středověku, podaný v tzv."moderní podobě" a v české verzi je absolutně na nic.
  Všichni věřitelé jsou lichváři, soudy s nimi spolupracují, s dlužníky se už nikdo v podstatě nebaví a jedinec tak nemá proti nim šanci, byť v mnoha případech se do oddlužovací nebo exekuční mašinerie dostává NE-svojí vinou. Pak nastoupí exekuce znovu a sají z něj doslova a do písmene život, ne peníze a majetek, ale doslova a do písmene zdraví a život.
  Pokud se tato země hlásí k demokratcky vyspělým zemím Evropy, pak by měla přijmout tyto zásady, než začne vlastní likvidace občana:
  "V civilizovanějších západních zemích nesmí exekutor blokovat občanovi finance potřebné k základním životním potřebám a nesmí mu konfiskovat výrobní prostředky. Zároveň zákon stanoví, že pokud je dlužník ochoten splácet dluh pravidelně, ať jsou splátky jakkoliv minimální (vypočítávají se podle aktuální schopnosti občana platit) k exekuci nesmí dojít."
  Tady se zabavuje všechno, občana zlikvudují a ještě, když se snaží a dejchá, tak mu házej klacky pod nohy. Ono je to jaksi pohodlnější, než se patlat přepočítáváním příjmů jednotlivých osob, prostě prohnilá moc státních úředníků je neustále všudepřítomna a vůle měnit zákony tak, aby byly ku prospěchu věci, to se nikomu nechce, to se radši pořádaj žranice, udělují se statisícové odměny v kolektivech, pere se o "křesla v parlamentu či senátu a jiné zábavné aktivity". I legendární český "Kocourkov" asi valí bulvy, nemorální zákony tady bují jak plísně na bramborách...

 • 8. 1. 2014 22:50

  AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zároveň zákon stanoví, že pokud je dlužník ochoten splácet dluh pravidelně, ať jsou splátky jakkoliv minimální (vypočítávají se podle aktuální schopnosti občana platit) k exekuci nesmí dojít.

  - takze bude treba milionovy dluh splacet po stokorune mesicne a to bude v poradku?

 • 8. 1. 2014 23:43

  dalich .

  Takhle to nefunguje, musí za 5 let splnit min. 30 %, jinak nastává konkurz. A dokonce pokud by za rok uhradil min. 30 % pohledávek a následně by dlužník měl tak (třeba uměle) nízké příjmy, že by na splácení zbývalo třeba 100 Kč, mohl by to soud vyhodnotit jako účelové jednání a tedy opět zánik oddlužení a konkurz.

 • 8. 1. 2014 23:51

  AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ne, nastesti ne, ale podle toho myslitele vyse by zrejme melo...

  "Zároveň zákon stanoví, že pokud je dlužník ochoten splácet dluh pravidelně, ať jsou splátky jakkoliv minimální .... k exekuci nesmí dojít."

  Docela by me zajimalo kde konkretne v tech "civilizovanějších západních zemích" presne toto plati.

 • 9. 1. 2014 7:11

  Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---

  Jenže zdaleka ne všechny dluhy jsou půjčky. Co když někomu způsobíte škodu a tím jeho ohrozíte na zdraví a životě? Má snad kvůli zdraví a životu nezodpovědného nemehla trpět zcela nevinný?

 • 9. 1. 2014 8:42

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Fertig, vy máte úžasné myšlení, Vám bych teda chtěla dlužit! Vy mi stylem myšlení připomínáte mého exmanžela, který se domníval, že na 12-leté a starší dítě stačí platit měsíčně alimenty ve výši 50,- Kč. Nedodal, jak by za 50,- Kč měsíčně vyžil sám, jestli by si chodil do lesa vydloubávat kořínky a zapíjel je pramenitou vodou ze studánky, bydlel v jeskyni a v zimě se zavrtal do slámy.
  Nezapomeňte, že pravomoci českých exekutorů byly stanoveny zákonem jako reakce na faktickou nevymožitelnost dluhů, byly tedy reakcí na neúnosnou situaci, která tu zavládla po slavné sametové revoluci. Jistě, chtělo by to více kultivovanosti, ale na obou stranách. Vymahatelnost práva je ostatně pořád dosti tristní.

 • 27. 1. 2014 0:19

  Fertig (neregistrovaný) 92.240.180.---

  No, asi jsem nepřesně definoval skupinu lidí, kteří jsou takto smíkáni justiční mašinerií. Měl jsem na mysli takové lidi a především zdravotně limitované občany, kteří se do svých nesnází dostali právě díky státu, mám to za sebou a vím o čem píši, byť trochu neomaleně. Jsem dlouhodobě po těžkém pracovním úraze na montážích, celý případ byl řádně vyšetřen policií a na tomto základě pak i soud časem uznal, že jsem ani úrazu, který mi způsobili jiné osoby, nemohl nijak zabránit. Po nějaké době si nějaký zvrhlík "alias" odborník na nemoce pro zaměstnaneckou pojišťovnu Kooperativa usmyslel, že to změní a nároky mi po likvidaci státního podniku neuznal a bylo vymalováno, byť měly automaticky přejít na MPSV (a zmizela mi v nemocnici zdravotní dokumentace z toho období, to jen tak naokraj). Takže mě takhle nechali pěkně vymáchat a po třech letech depresí, ztráty bydlení a já nevím už čeho všeho, se mi to podařilo s odřeným zadkem obhájit. Za tu dobu od podání oddlužení mi ale naskočili problémy nové, byť jsem se se svým handycapem snažil nějaké příjmy vydělat, málo platné, nemilosrdně mi napálili takový procenta od lichvářů, že to ani nebudu popisovat. Jen tak naokraj, měl jsem kompletně utrženou dolní končetinu s mnohočetními zlomeninami nártu, utrženou patu, odtržené kotníky a ještě mi ořezalili pánevní věnec na štěpy, aby mi tu utrženou končetinu nějak napojili, jelikož můj organismus nepřijímal cizí tkáně, takže v podstatě sotva lezu. Dostali mě do situace, kdy mi vycházelo několik měsíců 1270Kč osoba/měsíc a s tím jsem se měl stravovat, kupovat léky, jsem po operaci srdce taky, hygienu... A nikoho to nezajímalo, tak se nedivte, že su nasranej na tuhle pakáž, že si to nikdo neumí ani představit a to píši jen tak stroze. Takže vážená paní Jarmilo, buďte ráda, že jste celá a že Vás nic takového nepotkalo a ani Vám a nikomu jinému to nepřeji, ale "neprďte" se do věcí, o kterých víte kulový a k tomu jen teoreticky. Ono se to hezky tlachá podle napsanejch blbostí, ale v reálu je to všechno úplně jinak.

 • 12. 11. 2018 14:22

  Terka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda když sem v Insolvenci můžu poskytnout daporovací smlouvu? Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).