Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak investovat v roce 2005 - rada odborníků od expert - Ptali jsme se expertů, kam investují své peníze:...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2005 13:27

  expert (neregistrovaný)
  Ptali jsme se expertů, kam investují své peníze:

  1)Kupříkladu Radovan Krejčíř, Viktor Kožený a další vážení podnikatelé (pravidelně obsazují čelná místa v tabulkách boháčů) vhodně tunelují předem vytipované firmy, což se v dnešní turbulentní době asi jako jediná činost opravdu mnohonásobně vyplatí.

  2) Ti, kteří z různých důvodů nemohou (nemají kontakty v dozorčích radách, apod.) se pak snaží alespoň uplatit při rozdávání státních zakázek a následně několikanásobně vyšroubovat cenu, lze i zkombinovat s neoprávněným čerpáním dotace od EU na nějaký rozvojový program apod. Pak se v některých vyjímečných případech výnosnost může blížit bodu 1)

  3) Asi poslední možností, jak zhodnotit své peníze je nechat se zvolit do dozorčí rady nějaké "vhodné firmy" - ČEZ apod. a odhlasovat si nějaký motivační program (nákup akcií za cenu prakticky jakoby byly zadarmo) a pak je rychle prodat za cenu tržní (za cenu za kterou je nějaká firma koupí před tím, než se ukáže korekce, že cena poletí dolů).

  4) Přepsat katastrální knihu a něco zrestituovat. Bohužel dnes již nemožné.

  Pokud má snad někdo pocit, že zhodnotí své peníze výhodněji, např. ďábelsky chytrým investováním do podílového fondu u banky v ČR, prosím hlaste se OSOBNĚ pro odměnu 1.000.000 Kč v hotovosti u MUDr. Eduarda Chocholouška, sanatorium U lesíka, Bohnická 25/698, Praha 8. Těšíme se na Vaši návštěvu, právě otevíráme nový uzavřený pavilon za peníze z evropského Kohezního fondu. Rádi se s Vámi setkáme, internet máme u nás na pokojích zdarma, můžete tedy bez problémů publikovat Vaše rady, jak investovat peníze.
 • 15. 9. 2005 20:17

  potapec1 (neregistrovaný)
  Škoda,že už není Dikobraz,docela hezký článek.Moc jsem se zasmál ,děkuji.Připravil jste mi hezký večer,což je pro mě mnohem víc než úroky ,které získávám od KB na termíňáku.:-)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).