Hlavní navigace

Jak dopadly výsledky Erste Bank a Orca?

30. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ranní zpráva z akciového trhu od Miroslava Adamkoviče z Komerční banky

Hlavní události

Erste Bank oznámila výsledky za Q1 12 (pozitivní)

Věřitelé podpořili plán na restrukturalizaci závazků Orca, další valné hromady budou následovat (pozitivní, doporučení dáváme do revize)

Evropské trhy by dnes měly otevřít do zisků

V 11h bude oznámen odhad dubnové inflace v eurozóně, ve 15:45 pak americký Chicago Purchasing Manager index

Výsledková sezóna dnes bude v USA pokračovat čtvrtletními výsledky společností NYSE Euronext či Anadarko Petroleum.

Analytici Société Générale doporučili kupovat akcie britské finanční společnosti Man Group

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy zakončily minulý týden růstem. Podobně jako v předchozích dnech ovlivnily obchodování především dobré korporátní výsledky, jako tomu bylo v případě online knihkupectví Amazon nebo cestovního serveru Expedia. Po zklamání z prodejů na starších prodejnách naopak oslabily akcie kavárenské sítě Starbucks.

Daří se také asijským akciovým trhům. Nečekaně dobré výsledky pomohly například Samsung Heavy Industries a australské tituly posilovaly kvůli očekávanému snížení základní sazby tamní centrální banky.

Erste Bank

Erste Bank dnes oznámila výsledky za Q1 12.

Výsledek byl pozitivně ovlivněn přeceněním cenných papírů díky zlepšení situace na trzích v prvním čtvrtletí. Čistý zisk překonal průměrný odhad podle agentury Bloomberg.

skoleni_29_6

Orco Property Group

Orco oznámilo, že držitelé tří emisí jeho dluhopisů většinově odsouhlasili společný plán restrukturalizace pohledávek za OPG. Valné hromady pro další emise se budou konat dnes (bondy 2011), 7. května (bondy Orco Germany) a 15. května (bondy 2012). Společný plán bude dále schvalovat také pařížský obchodní soud.

Zprávu hodnotíme jako pozitivní pro akcie Orca. Společnost by se mohla díky restrukturalizaci zbavit velké části dluhů a posílit svůj vlastní kapitál, ovšem za cenu silného naředění podílů současných akcionářů. Akcie společnosti klesly na naši cílovou cenu a naše dosavadní doporučení Prodat dáváme do revize.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).