Hlavní navigace

Názor k článku Jak často může dodavatel poslední instance měnit ceny a jak od něj přejít k novému dodavateli? od anonym - Ještě by to šlo udělat jinak: zjistit si...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2021 11:29

    bez přezdívky

    Ještě by to šlo udělat jinak: zjistit si účty od všech plateb, SIPO nezaplatit, ale vše co jde, zaplatit přímo z účtu. To ale jde pouze tehdy, pokud platíte složenkou na poště. Další měsíc dostanete stejný předpis + nezaplacené platby. To jsem dělala svého času, když jsem na SIPU měla jen rozhlas a TV, neplatila jsem každý měsíc, ale jednou za 2 měsíce (víceméně z trucu za to, že zavedli poplatek za placení SIPA, které bylo do té doby zdarma). Další, tedy třetí měsíc v řadě, se už dlužné položky na SIPU neobjeví, dlužník je dotyčné firmě/firmám předáván jako dlužník a pošta se už dál o nezaplacené platby na SIPU nestará.
    Kdysi jsem tu psala, že SIPO je nepružné, protože platbu nemůžete zrušit vy, musí ji zrušit inkasující firma. A to je někdy docela problém, pokud nekomunikuje. V době bezplatných plateb z účtu je SIPO tak akorát pro lidi v exekucích, kteří pak platí hotově přes SIPO a bohužel se značnou přirážkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).