Hlavní navigace

Názor k článku Jak bude probíhat ukončování druhého pilíře? od xf - To mi pověz, co je na tomhle podle...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 11. 2014 18:14

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  To mi pověz, co je na tomhle podle tebe "populistického"?

  Podle mě nic. Chudší většina, tedy "populi", se skládá na bohatší menšinu. To je opak demokracie. Tedy vlády většiny, tedy "populi", tedy populismus.

  Co na tom celém stojí za zmínku, je jen jediné: že údajně "populistická" sociální demokracie zastupuje zájmy bohaté menšiny. Na to si vzpomeňte, až vám bude někdo zase podsouvat do hlavy, že není na důchody. Tady vidíte, proč není na důchody. Ostatně faktickým premiérem je oligarcha, největší příjemce dotací v tomto státě. Tak se tomu nedivím, ale nezývejmě věci pravým jménem.

  Nezodpovědnost, vyčůranost a zlodějna opět slavně zvítězila. Odpovědnost, předvídavost a férovost byla opět poražena. Namísto, aby ponechali to, k čemu se chtráci zavázali, tedy do(aktivní)životní povinnost platit do cizí firmy (fondu), nad nímž nemá střadatel žádnou kontrolu a pravomoc, ze kterého nemůže utéci, ovšem již bez peněz z kapes druhých, čistě ze svého, udělali co udělali. Sázka na krádež se vyplatila.

  A byla to sázka, byť s velmi vysokou pravděpodobností výhry. Každá slušná vláda, lhostejno zda pravicová, či levicová, by takto učinila. Ale ano, ono bylo zřejmé, kdo bude vládnout. Takže sázka prakticky na jistotu. Nezodpovědnost, neschopnost si spočíst neživatoschopnost tohoto "pilíře, či krádež, jak kdo chce, byla odměněna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).