Hlavní navigace

Investoři vybírali zisky

21. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včerejší obchodování se přiklonilo především v závěru k vybírání zisků (-1,0 % d/d, na 939 bodů) po té co německá Bundesbanka výrazněji oponovala spekulacím ohledně neomezeného nakupování státních dluhopisů ze strany ECB.

Negativní reakci na výše oznámený fakt tak i přes pozitivní začátek předvedly akcie Erste Bank (398 Kč, –3,2 % d/d). KIT Digital (55,2 Kč, –5,4 %) víceméně se zpožděním reaguje na poměrně slabá čísla zveřejněná minulý týden. Titul se vrací na historická minima. ČEZ se silnější poptávkou se vracel k úrovním 750 Kč nicméně tuto hranici neudržel a zakončil den na 745 Kč (+0,4 % d/d). 

USA Dow Jones: 13,272 (-0.0%);  S&P50: 1,418 (-0.0%);  Nasdaq: 3,076 (-0.0%)

Negativně na trhy působilo dementování možných nákupů státních dluhopisů ze strany ECB, pokud by se výnosy jednotlivých zemí dostaly do nepřijatelných úrovních. Tvrdě proti je Bundesbanka, která tak nechce dopustit, aby se Německo nakonec stalo „věřitelem poslední instance".

skoleni_8_6

I přes nevýrazný vývoj hlavních indexů se dařilo akciím společnosti Apple (+2,6 %; 665 USD), které se se svou tržní kapitalizací přesahující 600 mld. USD staly největší firmou v historii. Investoři netrpělivě očekávají nový iPhone,  menší iPad nebo Apple TV. S oslabujícím dolarem se dařilo komoditám, zlato přidalo 0,3 %, stříbro pak více než 2,5 %. Dnes je makroekonimický kalendář v USA prázdný,  sentiment tak bude ovlivňovat především dění v Evropě.  

KOMENTÁŘ K DEVIZOVÉMU TRHU   FOREX

Koruna k euru přidala téměř 0,4% na 24,85 CZK/EUR a odmazala páteční oslabení. Koruně
se dařilo i přesto, že ostatní měny v regionu stagnovaly čí mírně ztrácely. Euro rozkývala kritika německé Bundesbanky o případných nákupech ECB státních dluhopisů a také  prohlášení samotné ECB, že o nákupech zatím nebylo rozhodnutu. Euro k dolaru zpočátku propadlo z 1,236 na 1,230 USD/EUR, ale během odpoledne většinu této ztráty euro smazalo.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).