Hlavní navigace

Investoři mají stále chuť akcie nakupovat

30. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americké a britské trhy jsou dnes zavřené. V eurozóně se dočkáme některých indikátorů důvěry včetně spotřebitelského sentimentu.

Poslanci budou opět jednat o nové legislativě v tabákovém průmyslu.

Západoevropské akcie by měly zahájit týden mírným růstem.

Analytici Société Générale snížili doporučení pro akcie britského maloobchodního řetězce Marks & Spencer na držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americkým akciím se v závěru minulého týdne dařilo, když index S&P 500 vzrostl o 0,4 % za podpory všech sektorů. Nejvyšší zisky si odnesly finanční tituly. V celém týdnu pak index přidal 2,3 %, když podporou mu byly i zveřejněné statistiky z trhu nemovitostí a trhu práce.

skoleni_29_6

Při nočním obchodování na asijských trzích převládala spíše nákupní nálada. Díky oslabujícímu japonskému jenu se dařilo především akciím vycházejícího slunce, když index Nikkei 225 vzrostl o 1,4 %. Ostatní burzy však přidaly do jednoho procenta, těsně pod touto hranicí zakončily například akcie na Taiwanu nebo Thajsku.

Philip Morris ČR

Dnes by se měla projednávat upravená verze nového „protikuřáckého“ zákona poté, co ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček do ní zapracoval všechny pozměňovací návrhy, schválené v poslanecké sněmovně v neúspěšném třetím čtení. Ministr doufá, že nová legislativa nabude účinnosti ještě v tomto volebním období.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).