Hlavní navigace

Investoři dál přešlapují na místě

Michal Přikryl

Akciové trhy nadále pokračují v dosavadním přešlapování na místě. Absence kurzotvorných zpráv, které by přiměly investory k akci, zatím způsobuje stagnaci.

Doba čtení: 1 minuta

Někteří investoři zřejmě vyčkávají na průběh výsledkové sezóny, ale i při reportování výsledků reagovaly akcie významných firem poklesem (Johnson&Johnson – 1,1 %; Verizon – 1,3 %; Halliburton – 1,7 %; Travelers – 1,7 %). Jednu z výjimek tvoří letecká společnost Delta Air Lines, jejíž výsledky překonaly odhady a akcie reagovaly růstem o 3,3 %. Vzhledem k tomu, že v průběhu dnešního dne nebyla reportována žádná důležitá makrodata, nedošlo ani k výraznému zvýšení volatility.

dan_z_prijmu

Za zmínění rozhodně stojí začátek světového ekonomického fóra v Davosu. Většina účastníků, tzn. vrcholoví manažeři, politici, miliardáři se shodují na tom, že akciové trhy nadále porostou, i když ne tak rychle jako v roce 2013. Hlavním diskutovaným tématem by pak měla být nerovnost příjmů. Konec zasedání je naplánován na sobotu 25. ledna.

V současné chvíli končí obchodování na evropských trzích na téměř stejné úrovni jako včera. DAX (- 0,02 %), CAC 40 (+ 0,33 %), FTSE 100 (+ 0,01 %) a DJ Euro Stoxx 50 (+ 0,17 %). Očekávám, že investoři budou bez dalších důležitých zpráv spíše vyčkávat. Výjimku budou tvořit případně spekulace na kvartální výsledky firem.

Našli jste v článku chybu?