Hlavní navigace

Index PX dnes mezi desítkou nejlepších

10. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražská burza dnes překonala vývoj západoevropských trhů, index PX si připsal vysokých 1,5 %, čímž se dostal do první desítky nejvíce rostoucích světových indexů.

Po šesti dnech poklesu dnes evropské akcie otočily do plusu. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách roste o jedno procento, když kromě technologických titulů posilují všechny sektory. Nejlépe se daří těžebním společnostem (+1,7 %). V závěsu se pak nacházejí akcie energetických firem (+1,4 %), kterým pomohla zpráva, že se zásoby ropy v minulém týdnu ztenčily. Optimismus se na trhy vrátil poté, co se objevila informace, že řecký premiér chce svolat schůzku s německou kancléřkou a francouzským prezidentem. Trhy tak spekulují na optimistické závěry z tohoto naplánovaného jednání.

V ziscích se po otevření trhů nacházejí i americké burzy. Index S&P 500 tak přidává 0,9 % za podpory všech hlavních sektorů. Vůbec nejlépe se daří technologiím nebo finančním titulům (oba sektory +1,2 %).

Pražská burza dnes překonala vývoj západoevropských trhů, index PX si připsal vysokých 1,5 %, čímž se dostal do první desítky nejvíce rostoucích světových indexů. Polepšila si většina titulů v čele s akciemi Fortuny (+2,7 %). Všechny velké emise vzrostly o více jak jedno procento. Naopak trojicí propadlíků se dnes staly Unipetrol, Pivovary Lobkowicz a CME.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).