Hlavní navigace

Názor k článku I vy můžete být na důchod finančně zajištěni. Jak to ale udělat? od PeS - Když už si hrajeme na pravdu, tak si...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2019 8:52

    PeS (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Když už si hrajeme na pravdu, tak si také řekněme, jaké jsou ekonomické výsledky penzijních fondů. Ty, co mi došly ve výroční zprávě bylo v mínusu cca 5%. Takže vložím 1000x12=12 000 za rok, dostanu od státu 230x12=2760. A výsledek cca nula. Nechápu jak si mohu něco naspořit na stáří, když systém je nastaven tak, že klient má stále méně a méně. Kdežto fondy, které hospodaří v záporných číslech, tak si ještě strhavají za vedení, aby se náhodou klient nedostal do plusu.
    Takže bych byl rád, kdyby jste mi vysvětlil, jak si mohu na stáří naspořit v tomto systému, který díky záporné výkonnnosti penzijních fondů, do nichž vkládáte příspěvky, vám např. při naspořené částce 1 000 000 za jeden rok sníží hodnotu podílu o 50 000 Kč. Ať počítám, jak počítám, tak těch 2760Kč příspěvku od státu, mi tu ztrátu nevykompenzuje. Takže v čem je ta výhodnost tohoto způsobu zajištění na stáří pro klienta? A to jsem se ještě nezmínil o inflaci, která hodnotu investice rovněž trvale znehodnocuje. A to ani neřeším kupní sílu za x desítek let. A nemohu se nakonec státi dlužníkem penzijníhom fondu? Zdá se mi, že je to velmi výhodně nastaveno pro p. fondy. Kým asi a proč?
    No ale reklamní materiály p. fondů hovoří o modelovém zhodnocení 4% ročně, takže při úložce 1000Kč měsičně od narození, tam prý v 60 letech bude mít klient cca 3 500 000 Kč. No a kdyby náhodou tato suma nebyla na klientově účtu, tak někde přece býti musí, že. Jediné s čím souhlasím je, že je to výhodné. Jen je otázka pro koho?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).