Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku HSBC Premier: Je jen pro vyvolené, nebo pro všechny? od anonym - Banka si dá do podmínek, že si může...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 3. 2009 10:49

  anonymní
  Banka si dá do podmínek, že si může kdykoliv cokoliv jak měnit, klient samozřejmě toto právo nemá. Říká se tomu rovnost smluvních stran.

  Mimochodem, poskytování lživých informací je na českém bankovním trhu neskutečně rozšířené. Moje zkušenost s Raiffeisenbank minulý týden v úterý:
  - Dobrý den, platil jsem z korunového účtu debetní VISA kartou v EUR, jakým kurzem mi budete účtovat tuto platbu?
  - Moment, zjistím to na daném oddělení. (pauza) Kurzem deviza prodej ke dni platby.
  - Takže ne ke dni zaúčtování?
  - Ne
  - Takže jak je možné, že platbu provedenou dne x.y. a zaúčtovanou dne z.y. jste mi účtovali kurzem AA,BBB, který neplatil ani v den X, ani v den Z?
  - Moment, zjistím to. (dlouhá pauza) Tak už jsem zpět, zaúčtuje se to kurzem deviza prodej ke dni zúčtování.
  - Vždyť jste mi před chvílí tvrdila, že ke dni platby.
  - Ne, to jsem neříkala.
  - Dobře, připusťme to. Každopádně i tak byl dne Z. kurz jiný než AA,BBB, kterým jste platbu zaúčtovali. Spočítejte si to na kalkulačce
  - Ano, to máte pravdu, to bude tím, že to bylo zaúčtováno v jinou hodinu.
  - Pardon, já myslel, že vaše banka vyhlašuje kurz platný vždy v daném dni, nikoliv každou hodinu. Kde můžu najít ty hodinové kurzy?
  - Aha, tak to nevím, jak je to možné. Zkusím to zjistit. (pauza) Tak se mi to nepodařilo, zjistím to a zavolám.
  - Kdy zhruba?
  - Zítra nebo pozítří.

  Máme tomu týden a nevolal samozřejmě nikdo. Nakonec jsem na to přišel asi sám, protože u VISA karet se děje nějaký záhadný přepočet z EUR do USD dle tajného kurzu VISY a následně do CZK dle kurzu banky, takže člověk nemá šanci se dopárat, kolik to vlastně bude. Ale to je jen moje doměnka.

  Zkrátka a dobře - na infolince, přestože se informovala u expertů, mi řekla celkem asi 4 nebo 5 absolutních nesmyslů a navíc slíbila, že zavolá a nezavolala vůbec. Takže není divu, že ani u HSBC nejsou schopni podat na infolince relevantní informace. Ne že bych to tím omlouval, ale pouze chci říct, že ten hnůj je tu všude.
 • 4. 3. 2009 11:38

  ortolani (neregistrovaný)
  Pro třetí (nezúčastněnou) stranu zábavné. Ale i má zkušenost s RB je stejná. A to měli (nebo ještě mají?) moto: lepší služby každý den.... V případě HSBC je to však o poznání horší, neboť se pyšní mezinárodním prostředím a exkluzivní nabídkou pro majetné. Spokojenost může prokázat opravdu jen ten, co přehrabuje zděděné miliony vidlemi, nevědouce, jak k nim přišel a neznaje, že peníze může zhodnotit jinde a lépe
 • 4. 3. 2009 14:25

  SocPredator (neregistrovaný)
  Platby s konverzí jsou zlatý důl, kdekdo se na nich chce napakovat, takže je veřejné tajemství, že koncová cena je pro držitele karty vždy neznámá a nikdy se nedá spočítat. Je vyšší než "valuty prodej" v leckteré směnárně a je to daň za pohodlí.
  Buď toto v zahraničí neřešit a nebo platit cash
 • 4. 3. 2009 15:29

  anonymní
  Jen bych chtěla reagovat na Váš příspěvek... na callu pracuji a pro vysvětlení - je to opravdu tak jak se domníváte, Visa má svůj vlastní kurs a s přepočtem je to složitější. Ani my jako banka nevíme, jaký ten kurs daný den je. A co se týče té slečny... :-) příště zavolejte mě a já vám to ráda povím!
 • 4. 3. 2009 17:02

  mletec (neregistrovaný)
  RB mění kurzový lístek několikrát denně, zvlášť nyní, když je koruna tak volatilitní.Stačí se mrknou na www.rb.cz do kurzovního lístku a hned tam uvidíte, že RB vydává platný kurzovní lístek několkrát denně platný od určití hodiny do jiné určité hodiny.Převádím sei peníze mezi CZK,EUR,USD konty v rámci ekonta, a tak je to přesně vidět ( konverze účtú)
  mletec
 • 4. 3. 2009 17:05

  mletec (neregistrovaný)
  RB mění kurzový lístek několikrát denně, zvlášť nyní, když je koruna tak volatilitní.Stačí se mrknou na www.rb.cz do kurzovního lístku a hned tam uvidíte, že RB vydává platný kurzovní lístek několkrát denně platný od určití hodiny do jiné určité hodiny.Převádím sei peníze mezi CZK,EUR,USD konty v rámci ekonta, a tak je to přesně vidět ( konverze účtú)
  mletec

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).