Hlavní navigace

Názor k článku Hra na schovávanou pokračuje od Patrik Chrz - Tady bych se cestovek trochu zastal. Kromě pojištění...

 • 11. 8. 2008 10:35

  Patrik Chrz
  Tady bych se cestovek trochu zastal. Kromě pojištění proti úpadku jsou povinny zajistit klientům i pojištění léčebných výloh, pokud by "pustily" klienta bez tohoto pojištění, tak by jim hrozila pokuta (v tom lepším případě), možná, že by pak klient vysoudil i případné proplacení léčebných výloh.
  Jsou lidé, co by si "nechali koleno vrtat" kvůli pár korunám za pojištění léčebných výloh a v případě, že by jim to cestovka umožnila, tak by vyjeli úplně bez pojištění nebo s nějakým "symbolickým" pojištěním např. k platební kartě a v případě, že by to nestačilo na pokrytí nákladů (nebo by se na daný případ nevztahovalo) by určitě vyzkoušeli "hojit se" na cestovce, "že jim umožnila vycestovat bez řádného pojištění".
  Nerad bych snižoval odbornost (převážně) slečen, co prodávají zájezdy, ale aby každá studovala podmínky pojistné smlouvy klienta, zda odpovídá určitým "minimálním požadavkům" je celkem utopie.
  Tady bych viděl řešení v zrušení příslušné části zákona, který uzavření pojištění léčebných výloh při cestě s cestovní kanceláří nařizuje.
  Německé cestovky také tuto povinnost nemají.