Hlavní navigace

Hlavním tahounem burzy tentokrát akcie Komerční banky

16. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po mírně záporných hodnotách a nevýrazném obchodování nakonec pražská burza uzavřela v plusu. Hlavním tahounem byly akcie Komerční banky.

Komentář trhu

Pražská burza po nevýrazném obchodování v mírně záporných hodnotách v průběhu dopoledne nakonec uzavřela 0,5 % v plusu. Hlavním tahounem se stala Komerční banka, která bez kurzotvorné informace při solidním zobchodovaném objemu posílila o 2,7 % na 3 860 Kč. Bankovní sektor se přitom vyvíjel smíšeně. Rakouská Erste Group lehce propadla na 386,7 Kč, aktivita však byla nízká vzhledem k tomu, že Vídeňská burza byla z důvodu svátku zavřená. ČEZ uzavřel beze změny na úrovni 740 Kč. Zajímavé obchodování proběhlo na KIT Digitalu, jenž v úterý večer reportoval výsledky hospodaření. Akcie v Praze propadly na 56 Kč, nicméně překvapivě silný úvod v USA ho vrátil zpět k 60 Kč.

Komentář k americkému obchodování

Většina amerických akcií včera rostla poté, co indexy 2 předchozí dny klesaly. Horší data z průmyslu v oblasti New Yorku a nižší spotřebitelská inflace oproti očekávání opět vzbudily očekávání na další vlnu kvantitativní stimulace. K růstu se po poklesu zásob opět vrátila ropa, když Brent přidal 2,17 % a WTI 0,88 %. Ekonomická data povzbudila i zlato (+0,3 %). V indexu  S&P 500 rostly defenzivní sektory služeb a zdravotnictví, naopak klesaly energie a utility. V průměru kolem 2,5 % rostly akcie ze segmentu přepravních služeb (Fedex +2,25 %, Excel Maritime +2,86 % nebo Dryships +2,21 %). V postupném růstu pokračovala CETV (+1,86 %), která za 7 dní narostla už téměř o 13 %. Po 3-denním poklesu se k růstu opět vrátila Nokia (+6,02 %). KITD, který reportoval další špatné výsledky, ztratil “pouze” 3 %. Dnes končí lock-up období pro některé velké držitele akcí Facebooku, což může výrazně zvýšit množství obchodovaných akcií na trhu. Dow Jones nakonec skončil v červených číslech (-0,06 % na 13 165 bodů), ale S&P 500 +0,11 % na 1 406 bodů a Nasdaq nejlépe +0,46 % na 3 031 bodů.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).