Hlavní navigace

Hlavní světové akciové trhy mírně rostou

7. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Dnes se akcie ČEZ naposledy obchodují s nárokem na dividendu z loňského zisku ve výši 40 Kč na akcii.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít menším růstem.

Dnes ráno byla zveřejněna německá průmyslová výroba, která překvapila nepatrně vyšším než očekávaným růstem.

Dopoledne se za eurozónu dočkáme revidovaných údajů HDP za první kvartál, v zámoří vyjde dnešní den z pohledu makrodat naprázdno.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera vzrostly přibližně o půl procenta a opět tak vylepšily své sedmiměsíční maximum. K tomu pomohla slova šéfky Fedu Janet Yellen, že zvyšování úrokových sazeb v USA bude jen postupné. Burzy navíc podpořil růst cen komodit v čele s ropou. Nejvíce se tak stejně jako předtím v západní Evropě dařilo energetickému a těžebnímu sektoru.

Noční obchodování na asijských akciových burzách bylo také ve znamení růstu, když hlavní indexy našly stejně jako jiné globální trhy oporu v rostoucích cenách surovin. Akcie v Hong Kongu tak vystoupaly na nejvyšší hodnoty za posledních pět týdnů, k čemuž pomohlo i posílení realitních developerů. V Japonsku pak zaujal 12% růst akcií výrobce dětských plen Pigeon Corp v reakci na nečekaně vysoký kvartální čistý zisk.

Tip do článku - účto fakturace duben

ČEZ

Akcie ČEZ se dnes naposledy obchodují s nárokem na dividendu z loňského zisku ve výši 40 Kč na akcii. Dividenda již byla schválena valnou hromadou. Výplata dividendy proběhne 1. srpna.

Jedná se již o čtvrtou dividendu v řadě v této výši, v následujících letech však hrozí velké riziko snížení z důvodu klesajících zisků ČEZ. Dividendový výnos je při současné ceně velmi vysokých 8,7 %. Zítra lze proto čekat výrazný pokles ceny akcií.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).