Hlavní navigace

Hlavní akciové trhy rostou, pražská burza mírně klesla

25. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské akciové indexy dnes přidávají 1–1,5 %. Nálada se oproti včerejšku otočila a indexy celý den postupně rostly, když se daří většině sektorů.

Západoevropské akciové indexy dnes přidávají 1–1,5 %. Nálada se oproti včerejšku otočila a indexy celý den postupně rostly, když se daří většině sektorů. Silně rostou akcie automobilek, např. Peugeot o 5 % a Renault o 6 %. Z hlavních odvětví oslabuje pouze elektrárenský sektor. Téměř o 1 % zatím rostou také americké indexy, když trhy podpořily lepší než očekávané makroekonomické indikátory (průmyslové objednávky, spotřebitelská důvěra i prodeje nových domů)

Pražská burza dnes na rozdíl od většiny evropských trhů mírně klesla. Index PX nakonec oslabil o 0,3 % a je nejníže od listopadu roku 2011. Hlavní zásluhu na tom měl pokračující pokles akcií ČEZ (-2,1 %), které opět prohloubily své osmileté minimum. To jen částečně kompenzoval růst akcií pojišťovny VIG a některých menších emisí. Z těch se nakonec nejvíce dařilo akciím Fortuny (+2,8 %), které se tak po třech dnech opět vrátily nad úroveň 90 korun za kus. Akcie Erste Bank během dne umazávaly část včerejšího propadu, nakonec ale uzavřely o 0,6 % slabší.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).