Hlavní navigace

Hampl by v současnosti pro záporné sazby nehlasoval

Viktor Zeisel

Dnes přibyl další střípek do diskuze o záporných sazbách v Česku. Viceguvernér Mojmír Hampl prohlásil, že v současnosti by pro snížení sazeb ruku nezvedl.

Kurz české koruny se uprostřed týdne pohyboval v blízkosti kurzového závazku, nicméně se zdá, že na něj nenarážel. Centrální banka tak dnes pravděpodobně výrazně neintervenovala. Zlotý i forint si dnes polepšily. Polské měně pomohla prohlášení polského vicepremiéra, které zmírnilo obavy, že plánované překlopení hypoték z švýcarských franků do zlotých sníží zisky bank. Zlotý tak posílil i přes zveřejnění nepřesvědčivých čísel z reálné ekonomiky. Zklamal průmysl, stavebnictví, průmyslové ceny i maloobchodní tržby.

Dnes přibyl i další střípek do diskuze o záporných sazbách v Česku. Viceguvernér Mojmír Hampl prohlásil, že v současnosti by pro snížení sazeb ruku nezvedl. Podle něj přinášejí relativně málo užitku za velké náklady.

cestovko

Zítřek žádná důležitá ekonomická data z regionu nepřinese. Jedinou zajímavostí zůstane zápis z posledního zasedání polské centrální banky, který by mohl více naznačit, jaký je postoj nových členů k případnému dalšímu uvolňování měnové politiky.

Česká výnosová křivka se dnes posunula o dva body nahoru po celé své délce.

Našli jste v článku chybu?