Hlavní navigace

Guvernér Singer nevyloučil intervence i po roce 2016

19. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V dnešním rozhovoru guvernéra ČNB Miroslava Singera pro Czech Free Press ten nevyloučil pokračování kurzového závazku i po roce 2016.

Obchodování s korunou se nevymykalo situaci z posledních dní. Její kurz se držel těsně kolem hladiny 27,02 CZK/EUR. Zdá se, že to je hladina, na které se ČNB rozhodla kurz držet, aby byl i přes drobné výkyvy nad jejím závazkem. Kurz nereagoval ani na rozhovor guvernéra ČNB Miroslava Singera pro Czech Free Press, ve kterém guvernér Singer nevyloučil pokračování kurzového závazku i po roce 2016. Nicméně v této době již M. Singer nebude v bankovní radě a předpokládáme, že nově jmenovaní centrální bankéři nebudou sdílet jeho pohled na kurzový závazek. Jeho ukončení tedy očekáváme ve třetím čtvrtletí roku 2016, těsně poté co dojde ke změnám v bankovní radě.

skoleni_29_6

Maďarskému forintu a polskému zlotému se dnes nedařilo. Na jejich oslabování se projevily dva faktory. Jednak mírná nervozita, která panuje ohledně všech měn rozvíjejících se ekonomik před zveřejněním záznamu z posledního zasedání Fedu, a pak horší údaje z polské ekonomiky. Zápis z posledního zasedání americké centrální banky by mohl podpořit očekávání ohledně prvního zvýšení úrokových sazeb v září, což by měnám rozvíjejících se států rozhodně nepomohlo. Polská čísla dnes ukázala na horší vývoj v průmyslu a maloobchodních tržbách, což znovu otevírá otázku snižování úrokových sazeb. Více o uvažování polských centrálních bankéřů napoví zítra zveřejněný zápis z jejich posledního zasedání. Data z regionálních ekonomik nebudou zveřejněna žádná. Obchodování se středoevropskými měnami by tak mělo nadále pokračovat v prázdninové náladě.

Česká swapová výnosová křivka dnes nedoznala výrazných změn.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).