Hlavní navigace

Guvernér Singer nastínil podobu možných intervencí

16. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna se dnes stala nejúspěšnější měnou v regionu, když se jí podařilo setrvat na svých včerejších úrovních kolem 25,57 CZK/EUR.

Kurz příliš neovlivnilo ani prohlášení guvernéra ČNB Miroslava Singera. Ten zopakoval možnost intervencí proti koruně ze strany centrální banky, ČNB by však podle guvernéra pravděpodobně nestanovila žádnou cílovou úroveň, na které by chtěla korunu držet. Bankovní rada by naopak o potřebném pohybu kurzu rozhodovala zvlášť na každém svém zasedání.

 Forint si dnes odepsal více než půl procenta, když se posunul k hladině 295,4 HUF/EUR. Zápis z posledního zasedání centrální banky totiž ukázal, že většina maďarských centrálních bankéřů vidí prostor pro další uvolňování měnové politiky. Dalšího snižování sazeb bychom se mohli dočkat i v Polsku, kde dnes byla zveřejněna prosincová jádrová inflace. Ta zpomalila na 1,4 % y/y (trh 1,5 %) z listopadových 1,7 % y/y, když ceny meziměsíčně poklesly o 0,1 % (trh očekával stagnaci). Zlotý reagoval oslabením o čtyři desetiny procenta téměř k hladině 4,13 PLN/EUR.

skoleni_8_6

Zítra bude kalendář makroekonomických údajů v regionu prázdný, dočkáme se pouze aukcí pokladničních poukázek v České republice a Maďarsku.

Česká swapová křivka dnes po celé své délce poklesla o 1 bb.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).