Hlavní navigace

Názory k článku Friedrich Strasser, Bank Gutmann: Nerovnost v příjmech roste kvůli daním a investování

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 11. 2014 2:26

  Wokurka (neregistrovaný) ---.dynamic.mnet-online.de

  Lazareviči, Lazareviči, jesli je v Bělehradu P/E (zisk vůči tržbám), tak všude jinde je to kurz / čistý zisk.

 • 21. 11. 2014 3:17

  arsen.lazarevic

  Děkuji za upozornění a omlouvám se za chybu při přepisování. Jen bych si vás dovolil mírně upravit, nejedná se v tomto případě o kurz, ale o tržní cenu nebo hodnotu na akcii.

 • 21. 11. 2014 2:40

  Wokurka (neregistrovaný) ---.dynamic.mnet-online.de

  ""Není možné si vzít například celoživotní úspory ve výši 100 000 euro a přesunout je například do Švýcarska, objem vkladů na seriózní zhodnocování je příliš malý. To je jeden ze zásadních důvodů, proč příjmová nerovnost narůstá.""
  Ten člověk mluví z cesty. Seriozní zhodnocování neni u milionu euro ve Švýcarsku k dostání, ale naopak se ukazuje, že švýcarští žongléři snadno během roku milion euro prospekulují a nezbyde klintovi nic. Jak to stojí v knihách. Seriozní zhodnocení si každý musí dělat sám a bez placeného poradce. A roční výnos s malým kapitálem může být vyšší než s velkým kapitálem, jak povídal sám strejda Gutmann z Rakouska - milionářům stačí překonat inflaci, tedy trochu vyšší výnos než 2% ročně. Zatimco chudí lidé potřebují 4% dividendy a 10% růst kapitálu ročně. A to nedokáže jejich draze zaplacený poradce ve Švýcarsku, ale jejich vlastní portfolio u Brokerjetu a rozumný výběr akcií z indexu DAX.

 • 21. 11. 2014 20:04

  polygon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak za prvé pan Strasser hovořil o přesunu financí kvůli daním. Se 100k EUR v tomto ohledu moc smysluplných investicí nevymyslíte.
  Zadruhé brokerjet jako příklad rozumného investování? Vážně? Díval jste se taky na ceník? https://cz.brokerjet.com/viewbin.phtml?eref=Cenik_brokerjet_2014_07
  Platební pokyn na dax 10,95EUR, měnová konverze 0,25CZK za každé EUR, kdovíjaký kurz. Za data 995CZK měsíčně, z dividendy 0,25%. Dál už se mi to nechce číst.
  Samotné investování do akcií v EU a v německu zvlášť je na zvážení. Německá vláda ukrade z dividendy 25% srážkovou daní, (pro srovnání usa ukrade "jen" 15%).

  Mějme například nějakého lojzu pravidelného investora, který každý měsíc hodí 5000 kaček na investice ať nežeru. Je účasten investičního plánu pro ostatní fondy, protože peníze se musejí otáčet.
  poplatky:
  vedení účtu: ZDARMA!!!
  konverze: 46CZK + 110CZK (0,25CZK/EUR poplatek + 2,2% spread)
  realizace pokynu: 87,50CZK + 10,95EUR
  data: 995CZK
  Celkem ztraceno jen na poplatcích: 1535CZK (30% z investice)

  S příkladem je možné pochopitelně laborovat, rozporovat jej a napadat jej. Ano, data je asi možné zrušit a ušetřit, na druhou stranu lojza zřejmě každý měsíc nedá dohromady celých pět táců. Existuje asi ale jen málo scénářů pro lojzu, kde by poplatky tvořily méně než 2% a mělo by vůbec smysl hovořit zde o investování, ne jen o "investování".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).