Hlavní navigace

Fortuna vyplatí 0,67 EUR na akcii

Jan Kostrhoun

Představenstvo Fortuny navrhlo vyplatit dividendu ve výši 0,67 EUR

Doba čtení: 2 minuty

Představenstvo Fortuny rozhodlo, že navrhne nadcházející valné hromadě akcionářů výplatu hrubé dividendy ve výši 0,67 EUR na akcii. Jako rozhodný den pak navrhne 11. červen 2013. Řádná valná hromada akcionářů se uskuteční 28. května 2013 v Amsterdamu.

Společnost NWR oznámila, že aktuálně nepotvrzuje celoroční cíle produkce a prodejů

Těžební společnost NWR zveřejnila dojednané ceny na druhé čtvrtletí 2013 a objemy produkce a prodejů za první čtvrtletí 2013. Průměrná cena koksovatelného uhlí je ve druhém čtvrtletí sjednána na úrovni 104 EUR/t. Průměrná cena koksu na druhé letošní čtvrtletí činí 246 EUR/t.  Již dříve NWR oznámilo celoroční průměrnou cenu energetického uhlí na úrovni 60 EUR/t, přičemž cca 80 % dodávek je dohodnuto na základě roční ceny a na přibližně 20 % dodávek je aplikováno čtvrtletní cenové období. Vážená průměrná cena energetického uhlí na druhé čtvrtletí 2013 je podle prohlášení společnosti na úrovni 59 EUR/t.

NWR v prvním letošním kvartále vytěžilo celkem 2,147 mil. tun uhlí (oproti předchozímu čtvrtletí o 17 % méně). Prodeje koksovatelného uhlí v prvním čtvrtletí 2013 dosáhly 1,002 mil. tun. Objemy prodejů energetického uhlí mezičtvrtletně poklesly o 23,5 % na 1,036 mil. tun. Naproti tomu segment koksu vykázal mezičtvrtletní zlepšení, když produkce koksu v prvním čtvrtletí 2013 dosáhla 168 tis. tun (+8,4 % mezičtvrtletně) a prodeje činily 149 tis. tun (+21,1 % mezičtvrtletně).

NWR dále oznámilo, že aktuálně (z důvodu obtížných podmínek na trhu) nepotvrzuje celoroční cíle produkce a prodejů, jenž byly oznámeny na konci letošního února. Je zde tedy riziko, že společnost bude revidovat své cíle pro letošní rok směrem dolů.

Nokii poklesly prodeje telefonů o 25 %

Nokia reportovala za první kvartál 20% pokles tržeb na 5,85 mld. EUR z 7,35 mld. EUR. Jedná se o nejnižší čtvrtletní tržby společnosti za 13 let. Množství prodaných telefonů kleslo o 25 %. Ztráta na akcii činila 0,07 EUR v porovnání se ztrátou 0,25 EUR na akcii z prvního kvartálu minulého roku.

KIT digital připravuje reorganizaci

KIT digital, Inc. na svých internetových stránkách zveřejnil informaci o připravované reorganizaci a zároveň žádá o bankrotovou ochranu. Americká společnost obchodovaná na české burze RM-SYSTÉM a v zámoří na trhu OTC Pink Sheets se dohodla se třemi největšími akcionáři a požádá o bankrotovou ochranu. Společnost si tak dle vlastních slov otevírá prostor pro realizaci reorganizace a rekapitalizaci. Reorganizace bude spočívat v přesunutí ziskových části mateřského holdingu do nově vytvořené společnosti s názvem Piksel. Tři největší akcionáři zároveň vloží do nově vzniklé firmy 25 mil. USD výměnou za 89,29 % z celkového počtu emitovaných akcií. Participace ostatních minoritních akcionářů na nově vznikající společnosti bude pravděpodobně realizována prostřednictvím emise warrantů. O bankrotovou ochranu požádá společnost pravděpodobně ve středu 24.4.2013.

McDonald´s vydělal v prvním čtvrtletí 1,27 mld. USD

McDonald´s dosáhl v prvním čtvrtletí čistého zisku 1,27 mld. USD (1,26 USD na akcii) při tržbách 6,61 mld. USD.

dan_z_prijmu

Microsoft vydělal v prvním čtvrtletí 6,06 mld. USD

Společnosti Microsoft vzrostl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 19 % na 6,06 mld. USD (72 centů na akcii). Tržby ve stejném období vzrostly o 18 % na 20,5 mld. USD. Lepším výsledkům pomohlo zejména omezování nákladů a prodeje softwaru pro korporátní klienty.

Změna doporučení pro NWR

Citi snížila doporučení pro akcie společnosti NWR na „prodat“ z původního „neutral“.

Našli jste v článku chybu?