Hlavní navigace

Expobank se nakonec Lotyšům neprodá. Kupuje ji Banka CREDITAS

18. 7. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Expobank CZ a.s.
Novým vlastníkem Expobank se stane Banka CREDITAS. Původní konsorcium složené z lotyšské Signet Bank a amerických investorů od koupě couvlo. Smlouva o prodeji už byla podepsána, výši transakce banky nezveřejnily.

O prodeji Expobank do portfolia Banky CREDITAS a podepsání dohody obě banky dnes informovaly v tiskové zprávě. Úspěšné uzavření smlouvy ještě podléhá schválení regulačními orgány. Obě finanční instituce po tomto oznámení nadále fungují samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nic nemění.

Banka CREDITAS je stabilní finanční instituce, která má ambice dále růst jak organicky, tak prostřednictvím akvizic. Koupě Expobank CZ je plně v souladu s naší růstovou strategií. Obchodní modely Banky CREDITAS i Expobank CZ se vzájemně vhodně doplňují, a může tak dojít k dalšímu rozšíření produktů a rozvoji služeb pro klienty, říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší a dodává, že podpis smlouvy je pouze prvním krokem v celém procesu. Musí ještě dojít ke schválení Českou národní bankou a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Recepce kanceláře představenstva.

Recepce kanceláře představenstva.

Autor: Karel Choc

Expobank CZ je českou bankou s 31letou tradicí. Od roku 1991 působila mimo jiné pod názvy BAWAG Bank nebo LBBW Bank. Expobank CZ se zaměřuje na klienty z řad firem a rozvíjí nabídku pro retail.

Centrála Expobank v Praze. (2022)

Centrála Expobank v Praze (2022).

Autor: Expobank CZ a.s.

„Tato transakce je dalším impulsem k růstu Expobank CZ na českém trhu. Naší strategií bude využít synergií mezi oběma společnostmi a zázemí silného ryze českého vlastníka. Expobank CZ se bude dále koncentrovat zejména na oblasti retailového bankovnictví a poskytování služeb s maximálním využitím moderních technologií,“ uvedl Petr Krumphanzl, předseda představenstva Expobank CZ.

CHP22

Původní prodej Expobank CZ konsorciu zahraničních investorů oznámený v březnu tohoto roku se nakonec neuskutečnil, protože zájemci z důvodu změny své investiční strategie od transakce odstoupili.

Expobank CZ je menší banka s bilanční sumou 12 miliard korun, Banka CREDITAS patří mezi středně velké banky a její bilanční suma je více než 80 miliard korun.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).