Hlavní navigace

Evropské trhy v červených, pražská burza v zelených

19. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské obchodování začalo v kladném duchu. Důvodem bylo zveřejnění zpráv o tom, že Čína, dle tamějšího státního informačního centra, ve 2Q a 3Q bude zrychlovat a měla by dále uvolňovat měnovou politiku.

Index DAX se tak od rána obchodoval v pásmu mírných zisků, okolo 7.510 bodů (+ 0,45 %). Po 14. hodině trhy zchladil německý ministr financí Schäuble, podle kterého je na trzích příliš mnoho likvidity. Ten by uvítal akci ECB na snížení těchto, podle něj, přebytečných prostředků. Trhy na jeho slova reagovaly negativně a postupně klesaly do záporných hodnot.

Po otevření US trhů byl index DAX na hodnotě 7.440 bodů (- 0,45 %). Z výsledků se dnes měli na pozoru investoři nadnárodní firmy General Electric a konglomerátu Honeywell. Akcie GE i přes lepší výsledky klesají o 4 %. Důvodem je zřejmě fakt, že se evropská poptávka neoživuje tak, jak management očekával. Akcie firmy Honeywell pro změnu rostou o cca 3 %.

Účto_tip_změny21

Na pražské burze byla viděna 4% rychlost, jakou se vrátily akcie KB zpět na úroveň okolo 3.540 CZK. Lze vidět, že Komerční banka nezůstala po dividendě v zapomnění, ale naopak v investorských očích je stále tím zajímavým titulem. Osobně doporučuji nakupovat akcie Komerční banky při jakémkoliv poklesu pod 3.500 CZK. Po dividendě mají také akcie Philip Morris (+ 1,84 %)

Ačkoliv většina analytiků/investorů předpokládá určitou korekci či větší propady akciových trhů, aktuální úrovně indexů vidím jako velmi zajímavou příležitost ke vstupu do dlouhých pozic. Investiční doporučení je následovné: KB, Amazon, Google, Fresenius Medical Care.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).