Hlavní navigace

Evropské burzy pokračují v růstu, PX vylepšil letošní maximum

Josef Němý

Západoevropské akciové indexy dnes rostou zhruba o 0,5 %, když pozitivně překvapil německý Ifo index podnikatelské důvěry. Nejvíce se daří finančnímu sektoru, posilují ale i ostatní odvětví.

Doba čtení: 1 minuta

Americké indexy zatím mírně oslabují, když investoři stále čekají na výsledky jednání o podobě státního rozpočtu pro příští rok a čerstvá čísla z trhu nemovitostí nedosáhla očekávání.

Index PX dnes posílil o 1 % a vylepšil tak své letošní maximum. Již sedmý růstový den v řadě zajistilo hlavně posílení finančních titulů, které těžily z dobré nálady na západoevropských trzích. Dařilo se i většině ostatních emisí, nejvíce akciím těžební společnosti NWR (+5,5 %). Lehce naopak oslabily akcie Unipetrolu a nováčka pražské burzy Tatry Mountain Resorts.

Pražská burza dnes odpoledne oznámila, že s účinností od 21. prosince dojde k ukončení obchodování s akciemi KIT Digital na trhu Start. Důvodem je vyřazení emise z regulovaného trhu Nasdaq. Akcie KIT dnes logicky reagovaly dalším prudkým propadem (-36 %) a už se obchodovaly za pouhých 5 korun za kus. Ještě před měsícem přitom stála jedna akcie KIT Digital okolo 45 korun, před čtvrt rokem 60 korun a na začátku letošního roku 170 korun.

Našli jste v článku chybu?