Hlavní navigace

Evropské burzy na začátku týdne bez jasného směru

Miroslav Adamkovič

Vstup do nového týdne neměl na evropských akciových trzích jasný směr. Zatímco mediální a technologické tituly převážně ztrácejí, daří se bankovním akciím.

Doba čtení: 1 minuta

Vstup do nového týdne neměl na evropských akciových trzích jasný směr a hlavní indexy zůstávají poblíž pátečního závěru. Zatímco mediální a technologické tituly převážně ztrácejí, daří se bankovním akciím. Těm dnes s osmiprocentním ziskem kraluje portugalská Espirito Santo, kterou zřejmě podpořily zprávy o přežití tamní vládní koalice. Po výsledcích rostou akcie nizozemského výrobce elektroniky Philips, naopak zpráva o porušení zákona v Číně ze strany některých zaměstnanců poslala do ztrát akcie farmaceutického giganta GSK.

Pražský index PX oslabil o 0,29 %, když se nedařilo zejména akciím Telefoniky ČR a Komerční banky, jejichž pokles částečně kompenzovaly akcie pojišťovny VIG a několika menších emisí. Skokanem dne jsou za absence kurzotvorných zpráv akcie Orka, kde lze většinu pětiprocentního růstu připsat korekci propadu z konce pátečního obchodování, který neodpovídal závěru na pařížském trhu. O více než 3 % si polepšily akcie Tatry Mountain Resorts. Pražskou výsledkovou sezónu zítra ráno odstartuje Unipetrol.

Našli jste v článku chybu?